Reprezentanci Generali uczestnikami Maratonu Warszawskiego

0
1034

W ostatni weekend września, 20 osób w barwach Generali stanęło na starcie 34. Maratonu Warszawskiego, by zmierzyć się z dystansem 42,195 km. Kolejny już raz liczna ekipa biegaczy reprezentujących Generali Running Team – w tym także przedstawicieli Zarządu firmy – wzięła udział w tym wielkim, sportowym wydarzeniu. Tradycyjnie, udział w biegowej imprezie stał się doskonałą okazją do integracji oraz promowania zdrowego trybu życia. Tym razem, oprócz wartości sportowych, Grupa Generali zapewniła biegaczom również atrakcje artystyczne.

Na trasę 34. Maratonu Warszawskiego wybiegło niemal 7 tysięcy biegaczy pragnących zmierzyć się z wymagającym dystansem 42,195 km. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć biegaczy z Generali Running Team, którzy w liczbie 20 osób stawili się na starcie imprezy. Wśród reprezentantów drużyny spod znaku skrzydlatego lwa nie zabrakło przedstawicieli Zarządu firmy z Prezesem Arturem Olechem oraz Markiem Dassui (członek Zarządu) na czele.

Integracja i promowanie zdrowego trybu życia

Tegoroczny Maraton Warszawski był już kolejną biegową imprezą, podczas której pracownicy Generali z całego kraju mogli startować jako jedna drużyna. Grupa Generali od kilku lat promuje bieganie jako idealny sposób na aktywne spędzenie czasu, wielokrotnie aktywizując środowisko ubezpieczeniowe do udziału w zawodach. W drużynie, poza reprezentacją pracowników, składającą się także z członków zarządu Grupy, znaleźli się również partnerzy biznesowi oraz przyjaciele firmy.

– „Silna reprezentacja Generali Running Team w 34. Maratonie Warszawskim jest dowodem, że pracownicy Generali mają w sobie pasję i gotowość do podejmowania wyzwań i mierzenia się z trudnościami, co jest niezbędne nie tylko w życiu zawodowym, ale także osobistym. Cieszę się, że mogłem stanąć na czele tak licznej i silnej grupy, która w miniony weekend zwyciężyła – jeszcze nie maraton, ale swoje słabości i pokonała ten królewski dystans.” – mówi Artur Olech, Prezes Grupy Generali w Polsce.

Maraton Sztuki

Tegoroczna edycja biegowego święta, jakim dla każdego biegacza jest udział w maratonie, była dla Generali szczególnym wydarzeniem. W tym roku wraz z fundacją iTON firma zapewniła biegaczom oraz kibicom dodatkowe atrakcje w postaci występów dwóch grup artystycznych: Teatru Avatar oraz Teatru Realistycznego.

– „Bieganie budzi emocje, stało się ważnym elementem życia społecznego w Polsce, a także dla nas – ważnym elementem kultury korporacyjnej w Generali. Nic dziwnego zatem że bieganie staje się też inspiracją dla artystów. To bardzo ważne, że tegoroczną edycję tak wielkiego wydarzenia sportowego, jakim jest Maraton Warszawski, udało się nam połączyć ze sztuką. Obie dziedziny, mają ze sobą wiele wspólnego – budzą emocje, sa inspiracją do aktywności w wielu dziedzinach.” – dodaje Artur Olech.

Generali od kilku już lat aktywnie bierze udział imprezach biegowych Fundacji Maratonu Warszawskiego regularnie zyskując tytuł firmy przyjaznej bieganiu. Firma od dawna wspiera pasje biegowe swoich pracowników i stara się promować aktywny tryb spędzania wolnego czasu. Najlepsi zawodnicy mają możliwość wzięcia udziału w majowych imprezach biegowych we włoskim Trieście, siedzibie głównej Grupy Generali, których firma jest jednym z głównych sponsorów.

Źródło: Generali