Business Interruption – ubezpieczenie dla firm w Concordia Ubezpieczenia

0
1497

Business Interruption to ubezpieczenie chroniące przed ryzykiem nieprzewidzianych przerw w prowadzeniu biznesu. Chroni przed następczymi skutkami żywiołów i pozwala uzyskać odszkodowanie umożliwiające kontynuowanie działalności.

– Sprawna wypłata odszkodowania z ubezpieczenia od ognia pozwoli odtworzyć towar, by sklep, czy firma mogły wznowić działalność – mówi Jacek Chojnacki, Menadżer Produktów dla Podmiotów Gospodarczych, Concordia Ubezpieczenia – Podobnie sytuacja wygląda w przypadku standardowych maszyn czy komputerów i innego wyposażenia. Nie ma wówczas przeszkód do szybkiego wznowienia działalności po szkodzie. Sytuacja komplikuje się, gdy maszyny mamy w leasingu, czy korzystamy z wynajmowanego lokalu. Koszty poniesione przez okres, kiedy nie możemy pracować i zarabiać, mogą urosnąć do takich rozmiarów, że nie będzie możliwości ich bieżącego spłacania, zwłaszcza przy braku oszczędności, które mogłyby pokryć te wydatki. Ubezpieczenie business interruption pokrywa tego typu koszty. Pozwala na zachowanie płynności finansowej, mimo braku dochodów w okresie po szkodzie – dodaje Chojnacki.

Business interruption jest ofertą dla wszystkich, niezależnie od wielkości produkcji, zysków i poziomu zatrudnienia.

– Zawierając ubezpieczenie z dużą firmą jest możliwe wynegocjowanie warunków w taki sposób, by dzięki temu ubezpieczeniu mogła ona w przypadku szkód zakłócających produkcję, przenieść swoją działalność w inne miejsce. Mniejsze firmy dzięki polisie zyskują możliwość utrzymania płynności finansowej i pokrywania z tego ubezpieczenia kosztów stałych – dodaje Jacek Chojnacki.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia