BZ WBK-Aviva pomaga dzieciom

0
994

BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń zakończyły niezwykłą akcję, której celem jest pomoc dzieciom. W okresie od kwietnia do października, kupując wybrane ubezpieczenia w Banku Zachodnim WBK można było wesprzeć jedną, z ponad osiemdziesięciu organizacji pożytku publicznego z całego kraju niosących pomoc dzieciom.

Przykładowo, zakup ubezpieczenia domu i mieszkania premiowany był kwotą pięciu złotych, które trafiało na specjalny fundusz. W inicjatywę zaangażowani byli pracownicy oddziałów Banku Zachodniego WBK, którzy sami wybierali organizację pożytku publicznego, którą chcieli wspierać. Wśród organizacji znalazły się znane fundacje ogólnopolskie, takie jak, Fundacja Zdążyć z Pomocą, czy Fundacja Mam Marzenie. Jest też wiele mniejszych organizacji o zasięgu lokalnym np. Pomoc Dzieciom Śląska, czy Żagańskie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka.

W ramach całej akcji udało się zebrać ponad 620 tysięcy złotych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów prowadzonej akcji. Otrzymaliśmy wiele ciepłych słów od naszych klientów, którym spodobała się inicjatywa. To dzięki ich decyzjom i zakupie naszych ubezpieczeń udało się zgromadzić tak wielką sumę. Cieszymy się, że wspierane w ramach akcji organizacje otrzymają od nas realną pomoc, komentuje Magdalena Kompf koordynator akcji w BZ WBK-Aviva.

Przekazanie zebranych funduszy organizacjom pożytku publicznego odbędzie się jeszcze w grudniu. Środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z rodzin ubogich, wspieranie ich edukacji, a także pomoc dzieciom chorym.- Akcja realizowana była pod hasłem „Ubezpieczenia mają uśmiech dziecka”. Jest nam szczególnie miło, że właśnie w okresie przedświątecznym będziemy mogli ten uśmiech wywołać na twarzach wielu dzieci – dodaje Paweł Zawisza, wiceprezes zarządu BZ WBK-Aviva.

Projekt będzie kontynuowany także w roku 2013.

Źródło: BZ WBK-Aviva