Nowe assistance od utraty pracy w ofercie Europ Assistance Polska

0
974

Opiekun Kariery to nowa propozycja Europ Assistance Polska. Jest to pomoc w sytuacji utraty pracy lub utraty zdolności do pracy.

Program składa się z trzech części: assistance, pomocy organizacyjnej oraz pomocy informacyjnej. W celu zapewnienia klientom kompleksowej opieki, Europ Assistance Polska zaprosiła do współpracy firmę doradczo – szkoleniową Architekci Kariery.

Assistance gwarantuje natychmiastową i bezpłatną pomoc w razie utraty pracy lub zdolności do pracy. W ramach tych usług, klientom przysługuje pomoc psychologiczna oraz wsparcie ze strony profesjonalnego doradcy, który pomoże w przygotowaniu do rozmowy rekrutacyjnej. Dodatkowo, klienci mogą liczyć na pomoc w sprawdzeniu i tłumaczeniu CV, listu motywacyjnego oraz dokumentów referencyjnych. Klienci mogą również skorzystać z usługi monitoringu rynku polegającej na instruktarzu wyszukiwania ofert pracy i kursów doszkalających.

Pomoc organizacyjna Opiekuna Kariery jest dostępna na życzenie i nie jest związana z wystąpieniem zdarzenia ubezpieczeniowego. W ramach tej oferty, ubezpieczeni liczyć mogą na analizę dokumentów aplikacyjnych i ich edycję oraz dopracowanie pod kątem wymagań konkretnego pracodawcy. Ponadto, klienci będą mieli możliwość omówienia swojej ścieżki kariery i jej rozwoju z profesjonalnymi doradcami. W ramach tej pomocy, Opiekun Kariery zapewni klientom program rekomendacji do ponad 100 agencji doradztwa personalnego, stworzenie mapy kompetencji, zaplanowanie indywidualnej strategii zmiany pracy i pozycjonowanie na rynku pracy. Spotkanie z doradcą pomoże również klientom w budowaniu relacji z potencjalnymi pracodawcami oraz w kreowaniu własnej marki na rynku pracy. Pomoc organizacyjna jest realizowana przez Architektów Kariery, a jej koszty pokrywa klient. Warto jednak podkreślić, że posiadając pakiet Opiekun Kariery, ubezpieczeni otrzymują korzystny rabat na usługi partnera.

Opiekun Kariery to również szeroki zakres pomocy informacyjnej. Oprócz dostępnej całodobowo infolinii, beneficjenci programu mogą otrzymać nieodpłatnie broszurę, która pozwoli im ustrzec się przed najczęściej popełnianymi błędami w zakresie konstrukcji CV i listu motywacyjnego. Dodatkowo broszura zawiera cenne wskazówki na temat wyszukiwania ofert pracy, sposobów komunikacji z potencjalnymi pracodawcami i wiele innych informacji.

Opiekun Kariery to idealna odpowiedź na obecną sytuację na rynku pracy. Zgodnie ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego w październiku 2012 roku stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 12,5%, o 0,1% więcej niż w poprzednim miesiącu i aż o 0,7% więcej niż w październiku 2011 roku. Prognozy ekonomistów na 2013 rok też nie są optymistyczne, co wróżyć może poruszenie na rynku pracy. Chcąc zapewnić klientom jak najlepszą ochronę, oferujemy serwis, który pomoże w sytuacji utraty pracy lub zdolności do pracy oraz zapewni profesjonalne doradztwo naszego Partnera – Architektów Kariery. Mamy nadzieję, że tak skonstruowany program pomocy zapewni klientom wsparcie i zwiększy ich szanse na wymagającym rynku pracy –dodaje Joanna Nadzikiewicz, dyrektor Handlowy w Europ Assistance Polska.

Opiekun Kariery dostępny będzie w ofercie Europ Assistance Polska od stycznia 2013 roku.

Źródło: Europ Assistance Polska