Rodzaje ubezpieczeń

0
1005

Ubezpieczenia są bardzo popularne na całym świecie już od setek lat. Jest to bardzo prosta metoda na zastąpienie dużej, nieprzewidywalnej straty małą, ale za to w pełni przewidywalną. Dzięki temu tak wiele osób korzysta z tego rozwiązania a władze państwowe w niektórych dziedzinach wprowadzają obowiązek ubezpieczenia. Przyjrzyjmy się najważniejszym rodzajom ubezpieczeń.

Ubezpieczenia na życie

Tego typu rozwiązanie bezpośrednio powiązane jest z naszym życiem. W przypadku, gdyby coś nam się stało, nasi najbliżsi mogą liczyć na pieniądze z ubezpieczenia, które być może będą w stanie poprawić ich byt. Często pracodawcy dodatkowo zabezpieczają swoich pracowników by ci, w razie wypadku, mogli zostawić pieniądze swojej rodzinie.

Ubezpieczenia samochodowe

Jednym z obowiązkowych ubezpieczeń są te związane z odpowiedzialnością cywilną w przypadku prowadzenia pojazdów. Pamiętaj: oszczędź na ubezpieczeniu samochodu porównując oferty i ceny ubezpieczeń na SWIATubezpieczen.com. Stawki na takie ubezpieczenie zaczynają się od kilkuset złotych w górę a kalkulator OC pozwoli nam na oszacowanie stawki. W razie wypadku to ubezpieczyciel wypłaci pieniądze poszkodowanym osobom i pokryje koszty naprawy samochodu. Nieco innym rodzajem jest ubezpieczenie AC – w tym wypadku to naprawa naszego pojazdu zostanie sfinansowana wtedy, gdy szkoda powstała z naszej winy. AC nie jest obowiązkowe, warto je jednak posiadać – pozwala na obniżenie kosztów naprawy w przypadku nieprzyjemnych wydarzeń.

Ubezpieczenia turystyczne

Jeszcze innym rodzajem ubezpieczeń są te, które zakłady ubezpieczeniowe oferują osobom podróżującym za granicę. Zazwyczaj istnieją dwa warianty – podstawowy i zawierający w sobie ubezpieczenie również podczas wykonywania sportów ekstremalnych (takich jak chociażby jazda na nartach). Koszt ubezpieczenia zaczyna się od około dwóch złotych za każdy dzień, nie są to więc bardzo duże pieniądze. W zamian za to zostajemy ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków, często ubezpieczony jest też nasz bagaż a także finansowane przez ubezpieczyciela są koszty transportu do Polski w przypadku wypadku.