Polisa na życie prezentem na Walentynki

0
1468

Daj swojej Walentynce najcenniejszy dar – bezpieczeństwo W sklepach robi się już czerwono, a większość prezentów przybiera kształt serduszek. To widomy znak, że zbliżają się Walentynki. Wielu z nas ma dylemat, jaki prezent kupić ukochanej osobie. Ma to być coś, co będzie cieszyć przez długi czas i będzie świadectwem naszego uczucia. A co może być cenniejszego niż poczucie bezpieczeństwa, a można je dać kupując w prezencie ubezpieczenie.

Znakomitym podarunkiem może być wykupienie polisy Życie Kapitał i opłacenie składek swojemu Walentemu, czy Walentynce.

– Polisa ta spełnia dwie funkcje – oszczędnościową i ochronną. Zaspokaja kilka potrzeb, a co za tym idzie Klient ponosi mniejsze koszty – mówi Konrad Bednarowski, główny specjalista ds. ubezpieczeń osobowych Concordia Ubezpieczenia. – Musi pamiętać o terminie płatności tylko jednej składki, a nie kilku wynikających z posiadania różnych umów.

Dzięki tej polisie można także precyzyjnie zaplanować, jak dużo chcemy zaoszczędzić oraz jaką składkę będziemy płacić. To znakomity instrument do planowania wydatków na kolejne lata, jeśli Klient musi mieć pewność zgromadzenia określonej kwoty w danym terminie i nie chce być uzależniony od zmian ceny akcji, czy oprocentowania w banku. Obdarowany nie musi się obawiać, że obciążamy go dodatkowymi wydatkami. Życie Kapitał oferowane przez Concordia Ubezpieczenia, to polisa na życie. Dzięki temu w momencie wypłaty świadczenia nie musi się on rozliczać z Urzędem Skarbowym. Suma ubezpieczenia wypłacona z polisy jest prawnie zwolniona z podatku od zysków kapitałowych, oraz podatku spadkowego.

Nietypowym prezentem może też być polisa Życie Casco. Możemy ofiarować ubezpieczenie własnej osoby, uposażając Walentynkę do odbioru pieniędzy z polisy.

– Istotą tego ubezpieczenia jest to, że w przypadku najbardziej tragicznego zdarzenia jakim jest śmierć, pieniądze otrzyma rodzina ubezpieczonego – mówi Konrad Bednarowski z Concordia Ubezpieczenia. – Prezentem dla Walentynki będzie poczucie bezpieczeństwa. To powinno być szczególnie ważne dla rodzin gdzie jest jeden główny żywiciel rodziny.

W codziennym zabieganiu nie myślimy o zabezpieczeniu siebie, przedkładając ubezpieczenie majątku nad polisę na życie. Walentynki to dobry pretekst do tego, aby nie tylko powiedzieć komuś kocham Cię, ale także wyrazić swoją troskę. Solidna polisa okazuje się tutaj bardzo przydatna, gdyż to właśnie od niej może zależeć przyszłość i stabilność finansowa naszych najbliższych w trudnych sytuacjach życiowych.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia