Nowy członek Zarządu Generali PTE

0
1166

Podczas posiedzenia w dniu 27 marca br. Rada Nadzorcza Generali PTE powołała p. Krzysztofa Zawiłę na stanowisko Członka Zarządu Generali PTE, odpowiedzialnego za zarządzanie funduszem emerytalnym Grupy Generali Polska.

– „Krzysztof Zawiła jest związany z Generali od 6 lat. Był w tym czasie jedną z kluczowych postaci zespołu inwestycyjnego firmy, który na przestrzeni lat mógł poszczycić się znakomitymi wynikami – zarówno w obszarze inwestycji na rachunek własny, jak i na rzecz klientów naszego funduszu emerytalnego. Jestem przekonany, że doświadczenie i ogromna wiedza Krzysztofa Zawiły zapewnią kontynuację znakomitych wyników inwestycyjnych Generali, co efektywnie przekładać się będzie na kapitał emerytalny ponad miliona członków OFE Generali.” – powiedział Artur Olech, prezes zarządu Grupy Generali w Polsce.

Krzysztof Zawiła z Grupą Generali Polska jest związany od listopada 2007 roku jako zarządzający aktywami i kierownik Departamentu Inwestycyjnego w Generali T.U. i Generali Życie T.U. W lutym 2013 r. został Dyrektorem Departamentu Inwestycji Generali PTE S.A. i zarządzającym Generali OFE.

Na rynku kapitałowym od 1994 roku. Karierę zawodową rozpoczął w DM Penetrator S.A., gdzie pełnił funkcję maklera, analityka i ostatecznie zarządzającego aktywami. W latach 1999-2007 zarządzał aktywami w Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Od 2005 do 2007 roku pełnił funkcję Członka Komitetu Inwestycyjnego w Skarbiec i BPH Zamknięty Fundusz Inwestycyjny Rynku Nieruchomości.

Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Matematyczno-Fizyczny, kierunek Informatyka.

Powołanie wymaga zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Źródło: Generali