OFE Warta przejęte przez PTE Allianz Polska

0
1239

PTE Allianz Polska S.A., podmiot zależny od TUiR Allianz Polska S.A., ogłosiło dziś, że przejmie fundusz emerytalny zarządzany przez PTE Warta. PTE Warta S.A. należy do KBC – belgijskiej grupy finansowej działającej w obszarze bancassurance.

– Jestem bardzo zadowolony z tej transakcji, dzięki której przejmiemy fundusz emerytalny z atrakcyjną bazą klientów, co pomoże nam w umocnieniu naszej pozycji na rynku. Transakcja ta nie będzie miała wpływu na środki zgromadzone przez klientów PTE Warta, którzy nadal będą mogli korzystać z równie profesjonalnej obsługi jak dotychczas – komentuje Witold Jaworski, prezes TUiR Allianz Polska S.A.

– Ta transakcja jest elementem naszej strategii skupiania się na najważniejszych dla nas rynkach. Nie ma ona istotnego wpływu na nasz rachunek wyników oraz wskaźniki kapitałowe – mówi Johan Thijs, prezes Grupy KBC.

PTE Allianz Polska S.A. według danych KNF na koniec marca 2013 r. zarządzało aktywami o wartości 8,232 mld zł i obsługiwało łącznie 555,3 tys. klientów. Po zakończeniu procesu integracji funduszy PTE Allianz Polska S.A. będzie zarządzało aktywami o wartości 11,833 mld zł i obsługiwało 867,2 tys. klientów w całej Polsce (według danych na koniec marca 2013 r.)

Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody instytucji nadzoru.

Źródło: Allianz Polska