Program Gwarantowane Auto w ofercie Volkswagen Bank i ŠKODA Finance

0
1172
Eksploatacja używanego auta wiąże się często z nieprzewidzianymi wydatkami. Od niedawna właściciele używanych samochodów marki Volkswagen i ŠKODA mogą ubezpieczyć się przed kosztami napraw, korzystając z Programu Gwarantowane Auto, przygotowanego w ramach oferty Volkswagen Bank i ŠKODA Finance.

Program Gwarantowane Auto jest ubezpieczeniem przedłużonej gwarancji dla samochodów używanych, użytkowanych zarówno przez pierwszych właścicieli, jak i kupionych z drugiej ręki. W ramach pakietów programu zakład ubezpieczeń gwarantuje klientowi bezpłatne naprawy niespodziewanych usterek, jakie mogą wystąpić na terenie całej Polski i pozostałych krajów Unii Europejskiej ze Szwajcarią i Norwegią. Rozwiązanie to pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych auta po upływie gwarancji fabrycznej. Dzięki możliwości przeniesienia ochrony na następnego właściciela, zwiększa się wartość rezydualna samochodu w przypadku ewentualnej odsprzedaży w trakcie trwania Programu.W ramach Programu Gwarantowane Auto użytkownicy samochodów marki Volkswagen i ŠKODA mogą wybrać zakres i okres programu. Dostępne są trzy pakiety:

  • Pakiet srebrny – obejmuje ochroną główne elementy mechaniczne i podzespoły samochodu. Przeznaczony dla aut w wieku od 2 do 7 lat, których przebieg nie przekracza 150 000 km.
  • Pakiet złoty – obejmuje ochroną większość elementów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych samochodu. Dostępny dla samochodów do 5. roku eksploatacji, których przebieg nie przekracza 150 000 km.
  • Pakiet platynowy – obejmuje ochroną wszystkie mechaniczne, elektryczne i elektroniczne części z wyjątkiem elementów eksploatacyjnych oraz innych, określonych w warunkach programu. Dostępny dla samochodów do 2 lat, których przebieg nie przekracza 60 000 km.

Oprócz rodzajów pakietów klienci mogą wybrać długość ochrony dopasowaną do indywidualnych potrzeb (od 12 do 36 m-cy). Jeśli samochód posiada jeszcze ważną gwarancję, ochrona w ramach ubezpieczenia rozpoczyna się od następnego dnia po jej zakończeniu.

Program Gwarantowane Auto to atrakcyjna oferta dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć koszty eksploatacji samochodu. Bez dodatkowej ochrony, po wygaśnięciu gwarancji fabrycznej, użytkownik pojazdu narażony jest na spore wydatki związane z ewentualnymi kosztami usunięcia awarii. Bardzo ważny jest fakt, że naprawy są wykonywane na koszt zakładu ubezpieczeń, w Autoryzowanych Stacjach Obsługi wyłącznie z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych i wg standardów przygotowanych przez producenta – mówi Marcin Walczuk z Volkswagen Bank Polska S.A.

Wszelkich formalności związanych z Programem Gwarantowane Auto można dokonać w salonach marki Volkswagen lub ŠKODA. Program powstał dzięki współpracy Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy z zakładem ubezpieczeń Cardif Assurances Risqes Divers S.A.

Źródło: Volkswagen Bank Polska