Concordia Ubezpieczenia sponsorem konkursu dla rolników

0
1068

Redakcja „top agrar Polska“ ogłosiła w maju 2012 roku pierwszą edycję konkursu Agrar Expert 2012 zapraszając do współpracy Concordię Ubezpieczenia.

– To dla nas powód do dumy, że mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu, w którym nagradzani są najlepsi z najlepszych. Chcemy wspierać inicjatywy ludzi znających swój warsztat pracy, gospodarujący w sposób zrównoważony dla środowiska, a przy tym uzasadniony ekonomicznie. Jest to spójne z naszą wizją działania i funkcjonowania na rynku – mówi Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Ubezpieczenia.

Konkurs miał na celu wyłonienie ekspertów w swoim fachu– osiągających najlepsze wyniki Rolników, producentów w pięciu kategoriach: uprawa pszenicy jakościowej, produkcja rzepaku, produkcja prosiąt, produkcja mleka i bydło mięsne. Konkurs odbywał się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

10 maja br. podczas Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych na terenie MTP w Poznaniu odbyła się gala finałowa konkursu „Agrar Expert roku 2012”. Concordia Ubezpieczenia jako sponsor główny konkursu była reprezentowana przez Dyrektora Andrzeja Janca. Podczas uroczystości obecni byli m.in. przedstawicieli rządu – w osobie Pani Minister Zofii Szalczyk, Prezesa Polskiego Wydawnictwa Rolniczego (wydawcy „top agrar Polska” i „Tygodnika Rolniczego”) dr Adama Koziołka oraz przedstawicieli Krajowej Federacji Producentów Zbóż, Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Rywalizacja między poszczególnymi gospodarstwami pokazała duży potencjał polskiej wsi. Jak podkreśliła Minister Szalczyk:-„Laureaci konkursu to współcześni Chłapowscy, czyli ludzie świetnie zorganizowani, prowadzący nowoczesne gospodarstwa, a przez to przyczyniający się do rozwoju polskiego rolnictwa.

– Cieszymy się, że i my mamy w tym swoją cegiełkę – podsumował udział Concordia Ubezpieczenia w konkursie Dyrektor Andrzej Janc.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia