Sprawdzanie swojej osobowości finansowej z ING Życie

0
1074

Mistrz Rozgrywki, Dusza Człowiek, Orzeł Finansów czy Łowca Chwil? ING Życie zaprasza do wypełnienia testu, który bada jaki typ osobowości finansowej mają Polacy. Aplikacja dostępna jest na stronie www.osobowoscfinansowa.pl.

W świecie finansów kierujesz się przeczuciem czy dokładnie analizujesz wszystkie za i przeciw? Lubisz ryzykować czy ostrożnie kalkulować zysk? Podejmujesz decyzje samodzielnie czy radzisz się specjalistów? Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, aby poznać swoją osobowość finansową. ING Życie stworzyło specjalną aplikację, która pozwala odkryć czy jest się Orłem Finansów czy może Łowcą Chwil. Każdy z typów osobowości otrzymuje także porady dotyczące zarządzania swoim budżetem.

„Niezbędny element szczęśliwego życia? Dla blisko połowy Polaków to właśnie pieniądze, które zapewniają dobrobyt. Jednakże, jak pokazują badania – Polacy odczuwają poważny dyskomfort odnoszący się zarówno do zachowań związanych z oszczędzaniem, jak i inwestowaniem. Trudno mówić o dogodnych warunkach do podejmowania jakichkolwiek decyzji w tym zakresie, skoro większość z nas przyznaje się do braku wiedzy lub ocenia ją jako słabą w odniesieniu do finansów – mówi dr Magdalena Rosochacka-Gmitrzak, socjolog z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytet Warszawskiego.

„Wiedza Polaków na temat finansów nadal nie jest wystarczająca. Postanowiliśmy więc zachęcić polskie społeczeństwo do zainteresowania się finansami, a pierwszym krokiem jest określenie osobowości finansowej oraz swoich potrzeb” – wyjaśnia Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie. „Przeważnie ludzi odstrasza zawiły, finansowy język, dlatego tworząc test postawiliśmy na zabawę. Mówimy o istotnych kwestiach z poczuciem humoru, w lekki oraz przystępny sposób. Poprzez niestandardową komunikację chcemy pokazać, że finanse potrafią być ciekawe i przyjazne.”

Sprawdzenie swojej osobowości finansowej pozwala na weryfikację w jaki sposób podejmujemy decyzje finansowe, jakie są nasze zachowania, a przede wszystkim potrzeby. Dzięki temu łatwiej jest wybrać odpowiednie rozwiązania finansowe, tak aby spełniały nasze oczekiwania. Z okazji Dnia Dobrych Rad, również tych finansowych, ING Życie rekomenduje wypełnienie testu i zbadanie swojej osobowości finansowej. Aplikacja dostępna jest na stronie www.osobowoscfinansowa.pl.

Źródło: ING Życie