Ubezpieczenie na życie z dostępem do szerokiej palety możliwości inwestycyjnych od Nest Bank

0
1378

Artykuł sponsorowany

Nest Bank stara się przyciągnąć nowych klientów, a starym umożliwić korzystanie z nowych rozwiązań. Z tego względu od 12 grudnia 2017 r. w Nest Banku dostępne są dwie nowe usługi – Nest Solidne Inwestycje i Nest Dobrane Inwestycje. To produkty inwestycyjne zaprojektowane z myślą o rodzinach i firmach rodzinnych, umożliwiające nie tylko inwestowanie w starannie dobrane fundusze, ale również zapewniające klientom ochronę życia. To pomysł, dzięki któremu inwestycje idą w parze z bezpieczeństwem.

Dla mniej i bardziej doświadczonych

Wiele osób postrzega inwestycje jako skomplikowaną działalność, dzięki której można wprawdzie sporo zarobić, ale równie dobrze – można jeszcze więcej stracić. Produkty inwestycyjne Nest Banku mają na celu przekonanie takich osób, że inwestowanie nie tylko nie musi być skomplikowane ani wymagać od nich ogromnej wiedzy, ale także że może być stosunkowo bezpieczne. Wszystko dzięki temu, że klient inwestuje w starannie wyselekcjonowane fundusze inwestycyjne i nie musi zasięgać dodatkowych opinii i szukać specjalistów, którzy doradzą mu gdzie najlepiej ulokować środki. Dodatkowo klienci indywidualni Nest Banku mają możliwość inwestowania w certyfikaty Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych, do których dostęp jest ograniczony – ze względu na wysoki próg wejścia mogą pozwolić sobie na to na ogół tylko najzamożniejsi inwestorzy.

Nest Solidne i Dobrane Inwestycje: czym różnią się oba produkty?

Pierwsza różnica dotyczy minimalnej kwoty składki. Program Nest Solidne Inwestycje, stworzony z myślą o osobach, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w inwestowaniu, wiąże się z minimalną składką w wysokości 5 000 zł. Z kolei Nest Dobrane Inwestycje to już próg 10 000 zł – to produkt inwestycyjny kierowany do osób, które są już doświadczonymi inwestorami. Druga różnica dotyczy przedmiotu inwestycji i dodatkowych korzyści. Klienci, którzy zdecydują się na przystąpienie do programu Nest Solidne Inwestycje mogą zdecydować, czy inwestują środki w fundusze inwestycyjne czy trzy modelowe portfele. Co ważne, zyskują również ochronę ubezpieczeniową – jest to możliwe ze względu na współpracę Nest Banku z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. Jeśli chodzi z kolei o drugi program, inwestor przeznacza środki w całości na wybrany fundusz kapitałowy.
Nest Bank zapowiada poszerzenie oferty. Warto zwrócić uwagę na fakt, że już teraz projektuje swoje produkty w taki sposób, by mogły z nich skorzystać zarówno osoby bez większego doświadczenia (dzięki np. portfelom modelowym) jak i takie, które w przeszłości inwestowały już swoje środki.