Każdy, kto posiada samochód, zapewne spotkał się z obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Nie wszyscy jednak wiedzą, czego dokładnie dotyczy ta polisa. Co warto o niej wiedzieć? Poniżej omówienie kilku zdarzeń, z którymi związane jest ubezpieczenie OC.

Zderzenie auta z…

Artykuł 34 Ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach określa dokładnie, co obejmuje opisywana polisa. Z tego tytułu przysługuje odszkodowanie wtedy, gdy posiadacz pojazdu mechanicznego lub nim kierujący są zobowiązani do udzielenia rekompensaty za wyrządzoną szkodę w związku z ruchem tego pojazdu. Jej następstwem może być śmierć, uszkodzenie ciała, bądź rozstrój zdrowia. Wymienia się tu ponadto zniszczenie mienia lub jego utratę.

Są to sytuacje takie jak zderzenie się auta z innym samochodem bez względu na to, czy jest to jezdnia, droga polna, bądź parking. Może to być ponadto potrącenie pieszego, rowerzysty lub zwierzęcia. Pieniądze wypłacane są oprócz tego wtedy, gdy nastąpi uderzenie pojazdu w budynek, ogrodzenie lub obiekt publiczny.

Kiedy jeszcze możne nastąpić szkoda, która objęta jest ubezpieczeniem?

Okazji do wypadku jest bardzo dużo, wie o tym każdy doświadczony kierowca. Mają one miejsce nie tylko podczas jazdy autem. Nieprzyjemne sytuacje objęte polisą bardzo często zdarzają się także w czasie wsiadania i wysiadania z samochodu. Wymienia się tu np. uderzenie w osobę lub mienie podczas otwierania, lub zamykania drzwi. 

Do niebezpiecznych wypadków dochodzi także bezpośrednio przy załadowaniu i rozładowaniu pojazdu mechanicznego. Może to nastąpić też w czasie postoju (np. podczas samoistnego zapalenia) i garażowania. To również objęte jest OC.

Oferta UNIQA – dlaczego taka korzystna?

Warto zainteresować się ofertą firmy UNIQA. Tutaj obowiązkowe OC powiązane jest z Bezpośrednią Likwidacją Szkód, przez co poszkodowany nie będzie musiał kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Firma ta od razu wypłaca odszkodowanie za poniesione straty. Dużym plusem jest to, że można zachować zniżki nawet wtedy, kiedy wina leży po stronie mającego polisę w UNIQA. Warto też wiedzieć, że ofertę tę można w bardzo prosty sposób dopasować do swoich potrzeb. Klienci do wyboru mają: OC MINI, OC MAXI, OC MEGA.

Więcej informacji na stronie: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-oc