Lokata inwestycyjna Złoty Zysk w Banku BGŻ

0
953

26 stycznia Bank BGŻ rozpoczął nową subskrypcję dwuletniej lokaty inwestycyjnej Złoty Zysk. Oprocentowanie zależne jest od kształtowania się ceny złota wyrażonej w postaci wartości indeksu GOLDLNPM (The London Gold Market Fixing Limited PM).

W przypadku stabilnego wzrostu wartości indeksu GOLDLNPM w okresie 2-letnim, inwestycja daje szansę na zysk w wysokości nawet 39,99% w skali 2 lat. Dodatkowo, bank daje gwarancję zwrotu całej zainwestowanej kwoty niezależnie od zmian ceny złota.
– Inwestycja w złoto jest uważana za skuteczną ochronę przed spadkiem wartości aktywów finansowych oraz inflacją. Od 2004 roku indeks GOLDLNPM jest w silnym trendzie rosnącym o średniorocznym tempie wzrostu niespełna 18%. Za zachowaniem tendencji wzrostowej świadczą utrzymująca się niepewność i obawy o wzrost inflacji w konsekwencji problemów fiskalnych strefy euro i Stanów Zjednoczonych. Rosnące zapotrzebowanie na złoto jest też wynikiem czynników fundamentalnych, tj. regularnego zwiększania zapotrzebowania ze strony branży jubilerskiej oraz sektora przemysłu elektrotechnicznego  – powiedział Dariusz Winek, dyrektor Departamentu Analiz Makroekonomicznych i Sektorowych Banku BGŻ.Lokata jest dostępna w oddziałach Banku BGŻ. Subskrypcja trwa do 23 lutego 2012 r. Minimalna kwota inwestycji wynosi 4.000 zł.

źródło: Bank BGŻ