Pierwsze w 2012r. losowanie przydziału do otwartych funduszy emerytalnych

0
960

31 stycznia Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził losowanie przydziału do otwartych funduszy emerytalnych. Wzięło w nim udział prawie177,1 tysiąca osób, które w ostatnim czasie rozpoczęły swoją pierwszą pracę i nie podjęli samodzielnej decyzji w sprawie wyboru funduszu emerytalnego.

Osoby, biorące udział w losowaniu są przydzielane do funduszy, które osiągnęły wyższe niż średnia stopy zwrotu w dwóch kolejnych zestawieniach 3-letnich stóp zwrotu publikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto całego drugofilarowego rynku. Jednocześnie z losowania wyłączone są trzy największe pod względem liczby członków fundusze emerytalne, czyli ING OFE, Aviva OFE i OFE PZU „Złota Jesień”.

We wczorajszym losowaniu wzięły udział cztery fundusze emerytalne, które spelniły te warunki: Allianz Polska OFE, Axa OFE, Generali OFE oraz PKO BP Bankowy OFE. Jak zwracają uwagę eksperci firmy Analizy Online, dla dwóch pierwszych z nich jest to już szóste losowanie z rzędu, w którym biorą udział, a Generali OFE było brane pod uwagę przez ZUS we wszystkich dotychczasowych okresach losowań. Łącznie w drodze losowania przydzielonych zostało 177 097 osób, tj. po 44,3 tys. do każdego.
źródło: Analizy Online