Axa Życie poszerza sprzedaż za pośrednictwem banków

0
1013

Towarzystwo Ubezpieczeń AXA Życie, pragnie wzmocnić sieć banków partnerskich i podnieść sprzedaż ubezpieczeń ochronnych za ich pośrednictwem. Wprowadza sprzedaż telefoniczną dedykowaną rozwojowi tego kanału dystrybucji, a także wzbogaca ofertę. Nowością na polskim rynku będzie ubezpieczenie gwarantujące cenę nieruchomości.

W ramach bancassurance AXA współpracuje już m.in. z Grupą BRE, Grupą Getin, Alior Bankiem, Eurobankiem, Credit Agricole i BNP Paribas. – Sprzedaż za pośrednictwem banków jest ważnym elementem strategii biznesowej AXA Życie. Przede wszystkim ważna jest sprzedaż telefoniczna. Nasi partnerzy bankowi uznają ją za najbardziej skuteczną w odniesieniu do ubezpieczeń ochronnych, na które stawiamy – mówi Ewa Dąbrowska, członek zarządu i dyrektor obszaru bancassurance i programów partnerskich AXA Życie TU SA.
Axa Życie dotychczasową ofertę ubezpieczeń ochronnych – standardowego ubezpieczenia na życie, wypadkowego, chorobowego czy zdrowotnego oferowanego w ramach ubezpieczeń grupowych – poszerzy o ubezpieczenie gwarantujące cenę nieruchomości. Ubezpieczenie to będzie dodawane do kredytu hipotecznego, chroniące zarówno przed wahaniami cen mieszkań, jak również kursów walut, jeśli kredyt był wzięty w walucie obcej. Bazuje na popularności ubezpieczeń od utraty pracy.

W przypadku konieczności sprzedaży mieszkania na kredyt, jeśli jego wartość spadła, AXA wypłaci różnicę pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży. – Architektura ubezpieczenia jest otwarta po to, aby mogło zabezpieczać zarówno bank jak i klienta – zaznacza Ewa Dąbrowska.

źródło: AXA