Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w ofercie Pioneer Pekao TFI

0
938

Pioneer Pekao TFI wprowadziło do swojej oferty IKZE – Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. IKZE, obok IKE oraz programów systematycznego oszczędzania, stanowią część wyspecjalizowanej oferty przeznaczonej do dodatkowego, dobrowolnego oszczędzania na emeryturę.

Nowa oferta dostępna jest w formie Programu Pioneer IKZE, który łączy wszystkie zalety IKZE z najlepszymi cechami sprawdzonych i chętnie wybieranych przez Klientów produktów z oferty Pioneer Pekao TFI.

– Zgodnie z obietnicami, zaoferowaliśmy Polakom możliwość oszczędzania na emeryturę w ramach IKZE jako jedni z pierwszych na rynku. IKZE dopełnia wachlarz rozwiązań oszczędnościowych, przeznaczonych do długoterminowego inwestowania, które do tej pory oferowaliśmy. Cieszy też fakt, że już na starcie pojawili się pierwsi klienci – mówi Krzysztof Lewandowski, Prezes Pioneer Pekao TFI.

Program Pioneer IKZE proponuje klientom dwa dwa portfele inwestycyjne: dynamiczny i umiarkowany, w których skład wchodzą te same trzy subfundusze działające w ramach Pioneer FIO: Pioneer Akcji – Aktywna Selekcja, Pioneer Obligacji Plus oraz Pioneer Lokacyjny.

Proporcje wpłat na poszczególne subfundusze tworzące wybrany portfel zależą od liczby lat, które pozostały Klientowi do osiągnięcia 65 roku życia. Im więcej czasu pozostało do tego momentu, tym większa część wpłacanych środków lokowana jest w instrumenty o wyższej stopie ryzyka i wyższym potencjale wzrostu. Z czasem, automatycznie, proporcje  podziału wpłat zmieniają się na korzyść subfunduszy o charakterze bezpiecznym, mających na celu ochronę zgromadzonego kapitału.

Pierwsza wpłata do Programu Pioneer IKZE nie może być mniejsza niż 200 złotych, a każda kolejna 100 złotych. Już od dnia zawarcia umowy Klienci otrzymują także 20% zniżkę w opłacie manipulacyjnej, która może zwiększyć się nawet do 100% w kolejnych latach.

Zapisy do Programu Pioneer IKZE odbywają się na razie wyłącznie kanałem internetowym przez  stronę: www.pioneer.com.pl .

Źródło: Pioneer Pekao TFI SA