Złoto inwestycyjne cieszy się dużą popularnością wśród klientów Alior Banku

0
1017

Pod koniec 2011 roku Alior Bank wprowadził do oferty możliwość zakupu złota inwestycyjnego w swoich oddziałach. W cztery miesiące od wprowadzenia kruszcu do oferty, Bank sprzedał  już  2 239 sztabek. Największą popularnością wśród klientów cieszą się sztabki o gramaturze 1 oz.

W październiku 2011 roku Alior Bank wprowadził do swojej oferty sprzedaż złota inwestycyjnego w wybranych oddziałach usytuowanych w największych miastach. Ogromne zainteresowanie zakupem kruszcu spowodowało, że bank zdecydował się rozszerzyć ofertę na sieć 195 oddziałów w całej Polsce. Do 28 lutego br. klienci kupili już 2240 sztabek, o łącznej wadze ponad 150 kg.

Zakup złota inwestycyjnego staje się coraz popularniejszą formą lokaty kapitału. Klienci najczęściej kupują sztabki o tradycyjnej gramaturze 1oz lub 10 g. Alior Bank sprzedaje średnio 1,8 kg złota dziennie. Dotychczasowy rekord jednorazowej sprzedaży wyniósł aż 6,5 kg. Złoto w sztabkach to także niezwykle atrakcyjny prezent. Zainteresowanie zakupem szlachetnego kruszcu szczególnie wzrosło w grudniu, kiedy łącznie sprzedano ponad 54 kg złota.

– Obecna sytuacja w globalnej gospodarce i kryzys zadłużeniowy w Europie to czynniki, które sprzyjają decyzji o zakupie złota. Kruszec ten charakteryzuje się bowiem wysoką płynnością i odpornością na wahania rynkowe. Inwestycja w złoto jest więc optymalnym rozwiązaniem w czasach niepewności na światowych rynkach – mówi Robert Zaklika, Dyrektor Departamentu Logistyki, Alior Bank.

Sprzedaż złota w oddziałach Alior Banku odbywa się we współpracy z Mennicą Wrocławską. Sztabki pochodzą z renomowanych instytucji: Credit Suisse, Heraeus oraz Umicore. Dostępne w ofercie banku złoto, to kruszec o najwyższej próbie czystości 999,9, potwierdzonej certyfikatem autentyczności. Klienci mają możliwość zakupu złota w gramaturach: 1g, 5g, 10g oraz 1 oz. Sprzedaż większych gramatur jest realizowana na zamówienie.

źródło: Alior Bank