Ubezpieczenie na życie i dożycie Życie Kapitał od Concordia Ubezpieczenia

0
1187

Pewność inwestycji i elastyczna ochrona ubezpieczeniowa, to tylko niektóre cechy wyróżniające Życie Kapitał, ubezpieczenia na życie i dożycie dla klienta indywidualnego. Produkt dostępny jest w ofercie od 14 maja 2012 roku. To polisa dla tych, którzy chcą pewnie i bezpiecznie zebrać określoną kwotę pieniędzy na wymarzony cel bez niebezpieczeństwa ich straty przy nieodpowiednim zainwestowaniu.

Klienci poszukują obecnie pewności inwestycji, dającej pełną gwarancję wypłaty określonej kwoty bez względu na sytuację na rynkach finansowych. W zależności od decyzji Klienta może ona być wyższa lub niższa, może także zawierać ubezpieczenia dodatkowe. Ubezpieczający docenią także, podobnie jak w przypadku pozostałych produktów Concordia Ubezpieczenia np. Życie Plus – jasne i przejrzyste sformułowania warunków ubezpieczenia.

Dla obu stron, Pośrednika i Klienta, niezwykle istotną sprawą jest czas. Życie Kapitał sprzedawany jest za pośrednictwem Systemu Obsługi Sprzedaży Rubinet – nagrodzonego przez Gazetę Bankową tytułem „Ubezpieczeniowy Lider Informatyki 2011”. Dzięki temu znacznie skraca się czas wypisywania umowy, ale także w 90% przypadków możliwe jest polisowanie już na pierwszym spotkaniu z Klientem poprzez maksymalne skrócenie procesu oceny ryzyka. Tym samym wszelkie procesy obsługowe odbywają się
szybciej i łatwiej niż w przypadku zawierania umów na papierze.

– Większość celów oszczędnościowych Polaków skupia się na zapewnieniu dobrego startu dzieciom, głównie związanego z uzyskaniem odpowiedniego wykształcenia. Polacy myślę również o emeryturze. Dlatego też Życie Kapitał jest tak skonstruowane począwszy od Systemu Rubinet po materiały marketingowe, żeby Pośrednik nie miał problemu z identyfikacją tych potrzeb oraz mógł zaproponować dopasowaną ofertę do możliwości i planów swoich Klientów. Konstrukcja ta powoduje, że Życie Kapitał może być również oferowane przez Pośredników niespecjalizujących się w ubezpieczeniach życiowych.
Taki sposób sprzedaży proponujemy w tej chwili jako jedyni na rynku – mówi Filip Przydróżny, Manager ds. Ubezpieczeń Osobowych Concordia Ubezpieczenia.

Życie Kapitał to pewna forma oszczędzania pieniędzy, ale także znakomity sposób na spełnianie swoich własnych, często mało realnych marzeń. Dla przykładu: Pan Roman mając 30 lat zawarł polisę na 37 lat ze składką miesięczną 350 zł. W 2049 roku przejdzie na emeryturę i otrzyma co najmniej 250 000 zł.

Pani Weronika 20-latka zaplanowała, że wieku 35 lat chciałaby udać się na wycieczkę dookoła świata. Potrzebuje na ten cel 40 000 zł. Dodatkowo chce ubezpieczyć się na życie na kwotę 40 000 zł. Składka miesięczna wyniesie 213 zł.

Nowy produkt Concordia Ubezpieczenia chroni życie Ubezpieczonej osoby zapewniając wypłatę zaplanowanej kwoty w przypadku dożycia przez Ubezpieczonego określonego wieku przy braku ryzyka inwestycyjnego. To ponosi bowiem Concordia Ubezpieczenia, która gwarantuje określony wynik inwestycyjny oraz dodatkowo udział w zysku.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia