PZU partnerem 8 edycji konkursu fotograficznego National Geografic

0
1152

1 lipca br. po raz ósmy rozpocznie się Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, którego Partnerem jest PZU. Zdjęcia w pięciu kategoriach konkursowych, w tym w kategorii specjalnej PZU, można będzie nadsyłać do 30 września 2012 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach National Geographic Polska.

W ubiegłym roku do Konkursu zgłoszonych zostało niemal 50 tysięcy zdjęć, tak amatorów, jak i profesjonalnych fotografów. W tym roku prace znów oceniane będą przez jury złożone z wybitnych polskich fotografów w 4 kategoriach: „Krajobraz”, „Ludzie”, „Zwierzęta” i „Fotoreportaż”. Nowością jest kategoria specjalna PZU o nazwie „Życie na 100%”. Nowa kategoria powstała w wyniku zaangażowania w projekt konkursowy PZU, który prowadzi kampanię edukacyjną o tej nazwie, skoncentrowaną wokół różnych sytuacji w życiu każdego z nas i odpowiadających im ubezpieczeń na życie.

Życie na 100% jest sztuką, ciągłym dążeniem do realizacji postawionych sobie celów i marzeń. To życie polegające na szukaniu dróg i rozwiązań, które pomogą w urzeczywistnianiu pomysłu na siebie. Zdjęć ilustrujących to właśnie hasło będą poszukiwali wśród zgłoszeń do tej kategorii organizatorzy Wielkiego Konkursu Fotograficznego.

Drugim z produktów, które partnerują konkursowi jest ubezpieczenie turystyczne Wojażer – PZU Pomoc w Podróży. Oferuje ono ubezpieczenie kosztów leczenia oraz ubezpieczenie assistance wraz z wieloma dodatkowymi opcjami wszystkim Polakom podróżującym nawet w najdalsze zakątki świata – wszędzie tam, gdzie można zrobić znakomite zdjęcia, a następnie wysłać na Wielki Konkurs Fotograficzny.

– Ta edycja konkursu będzie wyjątkowa. Wraz z National Geographic chcemy znaleźć fotografie, które zachwycą nie tylko warsztatem wykonawcy, ale także pokazujące, co zdolni są zrobić ludzie żyjący pełnią życia. Konkurs jest skierowany zarówno do doświadczonych fotografów, jak i absolutnych amatorów, którzy robią zdjęcia nawet komórką. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, których pasją jest fotografia – powiedział Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Wszystkie zdjęcia, które zostaną zgłoszone do konkursu zostaną ocenione przez wieloosobowe jury, składające się z profesjonalnych fotografów. Autorzy najlepszych zdjęć w każdej z kategorii zostaną nagrodzeni sprzętem fotograficznym marki Nikon i Epson. Zwycięskie prace zostaną opublikowane w magazynie National Geographic Polska.

– To już 8. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. W ciągu tych lat trwania konkursu do naszej redakcji przyszło w sumie ponad 300 tysięcy zgłoszeń i jest to najpopularniejsze wydarzenie tego typu w Polsce i Europie. Cieszymy się, że wśród uczestników jest coraz więcej amatorów, dla których fotografia jest przede wszystkim przygodą i pasją. Mam nadzieję, że w tym roku wielu z nich nadeśle swoje prace w kategorii specjalnej PZU, „Życie na 100%”, gdzie emocje i radość fotografowania będą szczególnie ważne – powiedziała Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna magazynu National Geographic Polska.

W tym roku dzięki zaangażowaniu w projekt PZU zdjęcia zasługujące na szczególne wyróżnienie oraz najlepsze fotografie z całej historii Wielkiego Konkursu Fotograficznego będą dodatkowo prezentowane na wystawach w największych polskich miastach (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków i aglomeracja Śląska). Na organizowanych przy tej okazji wernisażach i spotkaniach zamkniętych będzie można spotkać się ze znaną podróżniczką, redaktor naczelną National Geographic Polska – Martyną Wojciechowską.

Przy okazji tegorocznej edycji przeprowadzone są również warsztaty fotograficzne. Dedykowane dla gości PZU i zwycięzców konkursu na Facebooku na profilu „Życia na 100%” szkolenia dotyczące sztuki robienia dobrych zdjęć, prowadzi dyrektor artystyczny magazynu National Geographic Polska – Wojciech Franus.

Wszelkie informacje na temat 8. Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic można znaleźć na stronie internetowej www.wkf.national-geographic.pl (od 1 lipca br.) oraz facebookowych profilach magazynu National Geographic Polska i programu „Życie na 100%”. Na profilu Facebook „Życie na 100%” i stronie www.zyciena100procent.pl już teraz można wziąć udział w konkursach związanych z Wielkim Konkursem Fotograficznym National Geographic, a niedługo wygrać np. wstęp na Galę Finałową, czy spotkania z Martyną Wojciechowską. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i wzięcia udziału w konkursie!

Źródło: PZU