Zmiana na stanowisku prezesa zarządu Skarbiec TFI

0
994

W związku z zakończeniem się w dniu 07 maja 2012r. drugiej kadencji Bogusława Grabowskiego na stanowisku prezesa zarządu Skarbiec TFI S.A., Rada Nadzorcza powołała na to stanowisko z dniem 01 lipca br, Marka Rybca na kolejną, 3 letnią kadencję.

Bogusław Grabowski pozostaje na stanowisku prezesa zarządu Skarbiec Holding sp. z o.o. (wcześniej Skarbiec Asset Management Holding SA), który jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI SA.

Marek Rybiec jest absolwentem Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie Inwestycji Kapitałowych, Zarządzania i Marketingu oraz Rynku Funduszy Inwestycyjnych.

Karierę zawodową rozpoczął w Biurze Maklerskim należącym do WBK S.A., a następnie w departamencie sprzedaży WBK AIB TFI S.A. W latach 2000-2007 pracował w PKO/CREDIT SUISSE TFI S.A. (obecnie PKO TFI S.A.), w Departamencie Sprzedaży i Marketingu, gdzie zajmował stanowiska managera ds. sprzedaży, z-cy dyrektora ds. sprzedaży, dyrektora ds. sprzedaży oraz dyrektora sprzedaży i marketingu pełniącego funkcję dyrektora zarządzającego. Na swoim koncie ma projekty związane z dystrybucją produktów finansowych, budowaniem struktur sprzedażowych, tworzeniem kampanii marketingowych produktów finansowych, edukacją inwestorów oraz kadry sprzedażowej w zakresie rynków kapitałowych.

W lipcu 2007r. rozpoczął pracę w BRE Wealth Management S.A na stanowisku dyrektora Departamentu Zarządzania Relacjami Klientów, gdzie w grudniu 2007r. został powołany do zarządu spółki. Od stycznia 2008r., dodatkowo odpowiadał za relacje z klientami i tworzenie oferty BRE Private Banking&Wealth Management na stanowisku z-cy dyrektora Departamentu Obsługi Klientów Prywatnych.

Od grudnia 2008r. do czerwca 2012r. pracował w Domu Inwestycyjnym Xelion (wcześniej: Xelion. Doradcy Finansowi), gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży oraz członka zarządu, a później wiceprezesa zarządu.

Źródło: Skarbiec TFI