Podniesiona ocena ratingowa Warty

0
1134

Standard&Poor’s podniósł rating WARTY z “BBB+” do „A” z perspektywą stabilną. Zgodnie ze swoją metodologią agencja oceniła WARTĘ jako „strategicznie ważną” dla Grupy Talanx i podkreśliła znaczenie ostatniego przejęcia dokonanego przez Grupę Talanx.

TUiR WARTA jest członkiem Grupy Talanx od 1 lipca 2012 r., kiedy to Grupa wspólnie z jej japońskim partnerem Meiji Yasuda przejęła kontrolę nad polskim ubezpieczycielem.

WARTA ma około 1,5 mln klientów. Dwie trzecie klientów spółki majątkowej stanowią klienci indywidualni, natomiast jedna trzecia to klienci korporacyjni. Spółka posiada szczególnie silną pozycję rynkową w segmencie ubezpieczeń morskich i lotniczych.

– Polska to dla nas strategicznie ważny rynek i udane przejęcie to dla nas ważny krok na przyszłość – mówi Torsten Leue, prezes Talanx International AG. – Jesteśmy więc tym bardziej zadowoleni, że znaczenie tej transakcji zostało potwierdzone przez Standard & Poor’s i doprowadziło do podniesienia oceny ratingowej WARTY  – dodaje Torsten Leue.

– Podniesienie ratingu jest pierwszym pozytywnym efektem wejścia WARTY do Grupy Talanx. Wierzę, że wsparcie ze strony grupy będzie widoczne nie tylko w ocenie ratingowej, ale też bieżącej działalności WARTY i będzie sprzyjało jej rozwojowi – skomentował Jarosław Parkot, prezes WARTY.

Przejęcie TU Europa na początku czerwca i WARTY na początku lipca spowodowało, że spółki grupy Talanx w Polsce tworzą drugą pod względem wielkości grupę ubezpieczeniową w Polsce (zgodnie z danymi Komisji Nadzoru Finansowego za 2010 r.)

Źródło: Warta