Ochrona ubezpieczeniowa przyda się oszczędzającym na przyszłość

0
1009

Obecnie przyznanie kredytu hipotecznego to już nie standard lecz wyjątek. Banki mocno przyglądają się potencjalnym klientom, a wysokie oprocentowanie kredytów w polskim złotym powoduje, że znalezienie atrakcyjnej oferty wymaga sporo czasu. Jeśli już ją znajdziemy, nie zawsze będziemy mogli z niej skorzystać. Dlatego coraz ważniejsze staje się planowanie oszczędzania np. w postaci produktów ubezpieczeniowych, aby zebrane środki mogły stanowić np. wkład własny, który staje się niezbędny przy udzieleniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak podaje Money.pl. Polacy mają ponad bilion złotych oszczędności, Depozyty głównie w bankach wszystkich gospodarstw domowych wynosiły z końcem 2011 roku 1267,3 mld złotych, wzrastając o 2,2 proc w porównaniu do roku poprzedniego. Coraz chętniej Polacy sięgają po produkty ubezpieczeniowe, które nie tylko pomagają zebrać środki finansowe w określonym czasie, ale także zabezpieczają życie Ubezpieczonego i zapewniają wypłatę zaplanowanej kwoty w przypadku dożycia przez Ubezpieczonego określonego wieku. Takie produkty nie posiadają ryzyka inwestycyjnego, ponieważ ponosi je Ubezpieczyciel, który gwarantuje określony wynik oraz może naliczać dodatkowy udział w zysku.

Pierwsza myśl o oszczędzaniu pojawia się gdy zakładamy rodzinę lub wtedy, gdy pojawiają się dzieci. Na rynku jest coraz więcej możliwości, aby nasze dzieci zabezpieczyć, tym bardziej że np. koszt studiów czy własnych czterech kątów dla naszego potomka to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Skąd wziąć taką kwotę nie zapożyczając się na całe życie?

Trzeba o tym pomyśleć, kiedy dziecko jest jeszcze małe, a rodzina ma czas na spokojne zebranie kapitału. Takie możliwości dają produkty ubezpieczeniowe z możliwością oszczędzania, które zabezpieczają jednocześnie życie i np. zapewniają środki w przypadku niezdolności do pracy. Koszt 5 lat studiów dziecka w dużym mieście to wydatek ok. 100 000 zł (wynajem lub kupno mieszkania, wyżywienie, czesne, materiały naukowe). Tak wysoką kwotę można zebrać odkładając około 10 proc. swoich miesięcznych zarobków (średnia krajowa) przez 18 lat.

Warto zapytać także agenta ubezpieczeniowego o zabezpieczenia w ramach tego rodzaju polis innych potrzeb, np. oszczędzania na dodatkowe wydatki na emeryturze, na podróż dookoła świata czy na generalny remont domu.

– Tego typu polisy to znakomity wybór dla tych, którzy znają cel, na realizacje którego w przyszłości będą potrzebować pieniędzy – mówi Filip Przydróżny, Manager ds. Ubezpieczeń Osobowych Concordia Ubezpieczenia. – Jednocześnie chcą posiadać dodatkową ochronę ubezpieczeniową np. na wypadek śmierci. Oszczędzanie z pewnym wynikiem przy jednoczesnej ochronie ubezpieczeniowej to rozwiązanie najlepsze na dzisiejsze niepewne czasy. Najważniejsze, by znaleźć na rynku optymalną ofertę – dodaje Filip Przydróżny, odpowiedzialny w Concordia Ubezpieczenia za produkt Życie Kapitał – ochrona i oszczędzanie w jednym.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia