BRE Ubezpieczenia nagrodzony „Laurem Konsumenta” za aplikacje mobilne

0
1271

Bezpłatne aplikacje mobilne BRE Ubezpieczenia dla użytkowników iPhone’ów i Pad’ów, a także urządzeń mobilnych z systemem Android, zostały nagrodzone Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku. Aplikacje zostały opracowane specjalnie z myślą o wszystkich podróżujących, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich podczas wakacji za granicą. Konsumenci, którzy oddali głos na aplikacje mobilne BRE Ubezpieczenia docenili zarówno łatwość obsługi, szybkość realizacji zamówienia – ochrona ubezpieczeniowa może rozpocząć się już 2 godziny po opłaceniu składki, jak i możliwość wezwania pomocy medycznej przy pomocy jednego przycisku.

Bezpłatne aplikacje dla użytkowników urządzeń mobilnych umożliwiają szybki zakup ubezpieczenia turystycznego obejmującego kraje Europy oraz basenu Morza Śródziemnego, a także wezwanie pomocy w razie choroby lub wypadku. Polisy turystyczne o nazwie BRE Ubezpieczenia zawierają także dodatkowe zabezpieczenia związane np. ze zwrotem kosztów zakupu niezbędnych przedmiotów osobistego użytku w kwocie do 1000 PLN, w przypadku gdy bagaż zostanie dostarczony podróżnym z ponad 6-godzinnym opóźnieniem. Ponadto, w okresie zimowym, klienci mogą dodatkowo rozszerzyć zakres ubezpieczenia o amatorskie uprawianie sportów zimowych jak np. narciarstwo lub snowboard.

„Bezpłatne aplikacje BRE Ubezpieczenia na urządzenia mobilne to pierwsze tego typu aplikacje w Polsce. Z naszych danych sprzedażowych wynika, że klienci decydują się na zakup ubezpieczeń turystycznych najczęściej w ostatniej chwili przed podróżą, a aplikacje mobilne umożliwiają im zakup polisy dosłownie w drodze na wakacje. Era mobile direct już nastała i nasze aplikacje doskonale pasują do profilu dzisiejszych – aktywnych, korzystających z innowacyjnych rozwiązań, a jednocześnie ceniących sobie bezpieczeństwo – klientów” – powiedział Paweł Zylm, prezes zarządu BRE Ubezpieczenia.

Aplikacje dla użytkowników iPhone’ów i Pad’ów, a także urządzeń mobilnych z systemem Android umożliwiają lokalizację ubezpieczonego przy wykorzystaniu GPS, co znacząco skraca czas dotarcia służb medycznych, transport poszkodowanego w razie wypadku lub interwencję medyczną dla chorego przebywającego na wakacjach.

Dodatkowo klienci mBanku i MultiBanku, którzy kupili polisę assistance z ubezpieczeniem komunikacyjnym OC lub AC mogą przy wykorzystaniu tej aplikacji również wezwać pomoc drogową np. w razie awarii samochodu lub wypadku w Polsce lub Europie.

W celu zakupu polisy przez urządzenie mobilne wystarczy pobrać aplikację na iPhone’a/iPad’a z Apple Store bądź na urządzenie z systemem operacyjnym Android, wypełnić wniosek o ubezpieczenie oraz dokonać płatności przelewem elektronicznym w jednym z kilkunastu banków lub za pomocą karty płatniczej. Płatności obsługuje eCard S.A., gwarantująca bezpieczeństwo zgodnie z normami Visa, MasterCard oraz American Express.

Rozwiązania oferowane i współtworzone przez BRE Ubezpieczenia zostały nagrodzone m.in.: godłem Teraz Polska, tytułem Firma Roku 2011 przyznanym przez Kapitułę Polskiego Klubu Biznesu, Certyfikatem Najwyższa Jakość – Produkt Roku 2009, Euromarka, Rekomendacją Gazety Bankowej oraz tytułem Hit Roku, ALICJA 2007 miesięcznika Twój Styl, EUROPRODUKT – w konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz „Indywidualność Rynku – Merkury 2007”.

Źródło: BRE Ubezpieczenia