Zmiana na stanowisku Członka Zarządu odpowiedzialnego za Ryzyko w ING Życie

0
1001

Z początkiem października Anita Bogusz została Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Ryzyko. Zastąpiła na tym stanowisku Jozsef Szabo.

Zgodnie z wymogami prawa, Anita Bogusz została powołana na stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za Ryzyko uchwałą Walnego Zgromadzenia. Zmiany w Zarządzie ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. obowiązują od 1 października 2012 roku.

„ING Życie to silna, rozpoznawalna marka. Moim celem jest praca na rzecz dalszego rozwój biznesu ubezpieczeniowego ING w Polsce, w tym wyznaczanie nowych standardów w tym sektorze” – mówi Anita Bogusz, Członek Zarządu odpowiedzialny za Ryzyko w ING Życie.

Anita Bogusz jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra ekonomii. Ukończyła również studia podyplomowe MBA organizowane przez SGH we współpracy z University of Quebec. Od 1993 związana z Aviva Commercial Union zajmowała stanowiska począwszy od aktuariusza – przez Wicedyrektora ds. Aktuarialnych, Dyrektora Działu Klienta Strategicznego, Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych – po Członka Zarządu, a także Szefa Produktów Ochronnych w Europie Środkowej. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, jak również rozwijała kompetencje przywódcze.

Jozsef Szabo zgodził się na przedłużenie swojego kontraktu w Polsce do końca grudnia 2012. W tym czasie będzie wspierać Anitę Bogusz w płynnym przejęciu obowiązków CRO.

Źródło: ING TUnŻycie