Atrakcje w Warszawie w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa z PZU

0
1050

Kino 5D, symulator dachowania, wystawa historycznych materiałów prewencyjnych oraz urządzenia do badania refleksu – to atrakcje, które dla mieszkańców Warszawy przygotował PZU w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa. Impreza przed siedzibą PZU przy ul. Jana Pawła II 24 potrwa do 12 października do godziny 20.00.

W kinie 5D czeka na gości imprezy seans bezpieczeństwa, podczas którego można zobaczyć film prewencyjny w technice 3D, ukazujący brawurową i niebezpieczną jazdę samochodem oraz jej skutki. Seans trwa około 4 minut, a film jednorazowo może obejrzeć 16 osób. Wielkie emocje gwarantowane! Drugim urządzeniem, które zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, jest symulator dachowania. Można w nim w bezpieczny sposób przeżyć to zdarzenie drogowe i pokazać co dzieje się w jego trakcie z ciałem kierowcy lub pasażera, a także z niezabezpieczonymi wewnątrz samochodu przedmiotami.

W holu głównym Centrali PZU znajduje się wystawa pod tytułem „Prewencja i ruch drogowy w archiwalnych materiałach PZU”, gdzie zaprezentowane zostaną unikalne materiały obrazujące długą historię zaangażowania PZU w projekty służące poprawie bezpieczeństwa publicznego. Na wszystkich, którzy odwiedzą strefę bezpieczeństwa, czekać będą również blinki – urządzenia, dzięki którym można w profesjonalny sposób zbadać swój refleks.

Źródło: PZU