Ubezpieczenie bagażu za złotówkę w Warcie

0
1114

Utrata bagażu może popsuć wakacje i skomplikować każdy wyjazd. Kupując polisę turystyczną w Warcie, bagaż można ubezpieczyć za symboliczną złotówkę. Promocja trwa od 8 lipca do końca września 2013 r.

– Wyjeżdżając, czy to służbowo, czy to na wakacje zawsze staram się tak podzielić bagaże, żeby rzeczy szczególnie ważne mieć przy sobie. Jadąc na regaty mój najlepszy kompas zawsze jedzie ze mną w bagażu podręcznym, bo nie wyobrażam sobie jego utraty. Żadne odszkodowanie nie byłoby w stanie zrekompensować mi tej straty, bo mój szczęśliwy kompas, oprócz wartości materialnej ma dla mnie ogromną wartość sentymentalną. W kwestii utraty ubrań, kosmetyków, tabletu czy aparatu fotograficznego wystarczy mi gwarancja wypłaty i pomocy wynikająca z posiadanego ubezpieczenia – mówi Mateusz Kusznierewicz, najbardziej utytułowany polski żeglarz i jednocześnie ambasador ubezpieczeń podróżnych oferowanych przez TUiR Warta.

Opcja ubezpieczenia bagażu zawarta w pakiecie WARTA TRAVEL Plus daje ochronę, która przydaje się w różnych, nawet najdziwniejszych sytuacjach.

Wszystko się może zdarzyć

– Nasz klient wylatywał w środku polskiej zimy do Tanzanii. Pech chciał, że jego bagaż zaginął.  Nie mógł chodzić w tropiku w zimowych rzeczach. Dzięki ubezpieczeniu otrzymał odszkodowanie za zakupione w Tanzanii ubrania – mówi Vita Jarosz z Warty.

W tym wypadku przydała się opcja zapewniająca w przypadku opóźnienia w dostarczeniu bagażu przez zawodowego przewoźnika zwrot wydatków poniesionych na zakup przedmiotów niezbędnych do osobistego użytku tj. odzież czy przybory toaletowe.

– Niestety, dość często odnotowujemy przypadki rabunku. Ostatnio zgłosiła się do nas klientka, która pojechała do Mombasy w Kenii. W czasie postoju turystycznego vana na światłach wyrwano jej z ręki smartfona. Podobne sytuacje zdarzają się również w innych miejscach. Na popularnej Teneryfie klientka straciła torbę, w której miała dwie pary okularów i cały osprzęt do aparatu fotograficznego – wylicza Vita Jarosz.

Elektronika dobrze chroniona

Oczywiście ubezpieczenie WARTA TRAVEL Plus obejmuje tego typu przypadki. Ubezpieczone są nie tylko przedmioty osobistego użytku z walizkami czy torbami włącznie, ale też sprzęt sportowy i różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Dlatego suma ubezpieczenia bagażu może wynieść nawet 10 tys. zł.

– Przenośny sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, sprzęt fotograficzny, kamery czy popularne mp3 czy mp4 warto ubezpieczyć, bo możemy je stracić nie tylko w takich jak opisane powyżej sytuacjach, ale też np. w przypadku włamania do pokoju hotelowego – mówi Grażyna Bilik, ekspert od ubezpieczeń turystycznych w Warcie.

Warto to zrobić szczególnie teraz, gdy ubezpieczenie bagażu w Warcie jest wyjątkowo atrakcyjne, bo kosztuje tylko symboliczną złotówkę za osobę (niezależnie od długości okresu ubezpieczenia). Za tyle można objąć ochroną bagaż każdej osoby do wartości 500 zł. Jeśli ktoś chce podwyższyć sobie sumy ubezpieczenia do 1,5 tys. zł czy 3 tys. zł, otrzyma 50 proc. zniżki składki. Promocja trwa od 8 lipca do końca września.

Kiedy zadziała ubezpieczenie bagażu?

  • udokumentowana kradzież z włamaniem lub rabunkiem,
  • zaginięcie bagaż, w czasie gdy znajdował się on pod opieką zawodowego przewoźnika,
  • uszkodzenie, zniszczenie lub utrata bagażu, powstałe w wskutek nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania, w wyniku którego ubezpieczony turysta pozbawiony był możliwości zaopiekowania się swoim bagażem i zabezpieczenia go przed kradzieżą,
  • opóźnienie dostarczenia bagażu podróżnego przez zawodowego przewoźnika.

 

Źródło: Warta