Jak mądrze zabezpieczyć finansową przyszłość dziecka 

0
1141

Czas mija bardzo szybko. Pociecha, która jeszcze wczoraj mieściła się w rękach, będzie za dzień, za rok, za chwilę przerastać nas o głowę. Warto już od dnia narodzin dziecka poczynić kroki zmierzające do zabezpieczenia jego finansowej przyszłości.

Zabezpiecz dziecko w sytuacji, gdy Ciebie zabraknie

Życie pełne jest nieprzewidzianych zdarzeń, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jak mawiają, fortuna kołem się toczy. Zastanawiałeś się, co się stanie z Twoim dzieckiem, gdyby Ciebie zabrakło? Nie znamy dnia ani godziny. Ciężka choroba czy wypadek drogowy mogą sprawić, że znacznie szybciej znikniemy z tego świata niż oczekiwaliśmy. A nasza pociecha pozostanie na łasce innych, nie zawsze życzliwych, osób.
Racjonalne podejście do życia skłania nas – jako rodziców odpowiedzialnych za los dzieci – nie tylko do większej troski o własne zdrowie, ale także do odłożenia pieniędzy „na wszelki wypadek”. Nie każdy jednak potrafi regularnie oszczędzać. W takiej sytuacji lepiej zainwestować w gotowe rozwiązania dostępne na rynku. Są one dobrym pomysłem, ponieważ pozwalają na wypłacenie dziecku nawet 1 000 000 złotych w sytuacji, gdy nas zabraknie. Wiadomo, że nic nie zastąpi obecności rodziców. Jednak nie oszukujmy się – pieniądze umożliwiają godne życie, szczególnie naszemu partnerowi i dzieciom w sytuacji, gdy będą mogli liczyć już tylko na siebie.

W razie choroby dziecka, dostaniesz pieniądze na jego leczenie

Już na samą myśl o chorobie naszego dziecka, ciarki przechodzą nam po plecach. Strach o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych jest chyba jednym z największych lęków człowieka. Niestety, choroba nie wybiera i czasem przytrafia się także najmłodszym. Wtedy warto wesprzeć dziecko nie tylko miłością, ale także starannym, należytym leczeniem. Nie zawsze można też liczyć na oszczędny jak zwykle NFZ. Zdarza się, że konieczna jest skomplikowana terapia i wyjazd za granicę. Bez pieniędzy jest to niemożliwe. Wybierając ubezpieczenie zdrowotne dla pociechy, w sytuacji jej choroby, ubezpieczyciel wypłaca nawet 200 000 złotych, które bardzo przydadzą się podczas leczenia i ułatwią powrót do zdrowia.
Zobacz oferty ubezpieczeń w nn.pl i wybierz tę najlepiej dopasowaną do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, zawsze możesz liczyć na wsparcie naszych doradców.