Pomoc od polityków

0
42

Jeśli chodzi o pomoc od polityków wtedy gdy wychodzimy z długów, to jedyne co mogą nam oni dać, to jakieś ulgi podatkowe. Tak niestety wygląda prawda, bo Państwo nic nie ma, a jego zyski są czerpanymi z naszych podatków. Tak to wygląda jeśli chodzi o tę racjonalną stronę tej skomplikowanej prawdy, choć ( https://habza.com.pl/ ) politycy sporo mówią o tym, że jakaś zapomoga jest dana od państwa. Tak nie może być rzecz jasna, bo zapomoga jest pierwotnie podwyższeniem podatku lub kilku podatków dla przedsiębiorców. W czasach stabilnych gospodarczo rzecz jasna nie stanowi to problemu, ale wtedy gdy pojawia się kryzys gospodarczy zaczyna się robić bardzo nieciekawie i to zwłaszcza wtedy gdy kryzys jest tym głębokim. Politycy mogą temu jakoś przeciwdziałać, ale branie kredytu przez rząd to zły pomysł, bo te kredyty lub pożyczki są tymi oprocentowanymi i co równie istotne potem i tak musi spłacać takowe całe społeczeństwo. Dlatego lepsza jest ulga od zapomogi na którą to rząd musi brać pożyczkę w jednym z tych międzynarodowych banków, bo prezes jednego z tych banków za udzielenie pożyczki może sobie zażyczyć większych wpływów na dany rynek finansowy.

Typowe patenty walki z kryzysem.

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że państwo najczęściej walczy z kryzysem dając jakieś zapomogi, ale to zła strategie wtedy gdy taka zapomoga jest powiązana ze zwrotem. Dodatkowo aby dostać tego typu zapomogę trzeba się też postarać, czyli do odpowiedniego urzędu zanieść te ważne papiery, a w tym także tkwi problem, bo ( https://habza.com.pl/ ) skompletowanie niezbędnych dokumentów niestety musi trochę potrwać. Wiele znaczy też i to, że ludzie raczej preferują tę ulgę podatkową od biurokratycznej walki o zwrotną zapomogą. Taka walka jest niemiłą i to zwłaszcza wtedy gdy trwa utrudnienie takie jak obostrzenia powiązane z pandemią. One pogłębiają kryzys rzecz jasna i co równie istotne powinno się walczyć o to, by nie pogłębiać kryzysu, ale politycy mają odmienne podejście do sprawy. Oni nie chcą być rozważnymi, bo bycie rozważnymi nie jest dla nich opcją cenną. Preferują raczej tę walkę o popularność i przypodobanie się tym, którzy zazwyczaj ich wybierają.

Inne ważne wzmianki.

Nie da się ukryć tego, że obecnie rządzący politycy w czasie swojego całego życia nie spotkali się raczej z pandemią, która by stopowała gospodarkę przez niemal dwa lata, a może ją zatrzymywać jeszcze przed kolejne dwa lub trzy lata. Jednym słowem w tych konkretnych warunkach pomoc polityków powinna być powiązana z tym, że dają ulgi podatkowe, bo one złagadzają ten konkretny kryzys i co równie istotne sprawiają, że spowolnienie gospodarcze nie będzie tym bardziej poważnym. Mowa tu o tym, że jeśli gospodarka spowolni jeszcze bardziej niż obecnie, to jej wyciąganie z kryzysu potrwa zaskakująco długo. Natomiast ratowanie sytuacji za pomocą pożyczki branej przez rząd to tylko takie tymczasowe łagodzenie sytuacji, bo pożyczki są oprocentowane i trzeba je spłacać. Dlatego też na dłuższą metę są one jedynie poważnym obciążeniem dla społeczeństwa.