Liberty Mutual podsumowuje II kwartał 2012 roku

0
1003

Liberty Mutual Holding Company SA wraz ze spółkami zależnymi (dalej „LMHC” lub „firma”) wypracowała w II kwartale br. zysk netto w wysokości 139 milionów dolarów oraz 598 milionów dolarów w I półroczu br. Tym samym w II kwartale br. firma zwiększyła zysk o 318 milionów dolarów, oraz o 413 milionów dolarów I półroczu br., w porównaniu do analogicznych okresów 2011 roku.

Przychody LMHC w II kwartale br. wyniosły 9,157 miliardów dolarów, czyli o 597 milionów (7%) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma uzyskała w tym czasie 8,335 miliardów dolarów składki przypisanej netto, osiągając wzrost w wysokości 633 milionów dolarów (8,2%) w porównaniu do tego samego okresu w roku 2011.

Przychody firmy w I półroczu br. wyniosły 18,038 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 1,097 miliarda dolarów (6,5%) w stosunku do analogicznego okresu 2011. W I półroczu LMHC uzyskała ponadto 16,413 miliardów składki przypisanej netto, czyli o 1,062 miliarda (6,9%) więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

„8% wzrost przypisu w drugim kwartale jest wynikiem naszej konsekwentnej dynamiki w segmencie Klientów indywidualnych w USA, wzrostu stawek w ubezpieczeniach dla Klientów biznesowych w USA, a także – pomimo znacznego umocnienia się dolara – mocnych wyników na rynkach międzynarodowych” – powiedział David H. Long, Prezes i CEO Liberty Mutual Insurance.”Ponadto w kwartale znacznie poprawiła się nasza rentowność, pomimo utrzymujących się na podwyższonym poziomie strat wynikających ze szkód katastroficznych. Mamy za sobą pracowity kwartał, obejmujący istotną restrukturyzację zadłużenia, sprzedaż argentyńskiej spółki oferującej ubezpieczenia pracownicze, asymilację KIT w Rosji oraz uzyskanie zgody na rozpoczęcie działalności ubezpieczeniowej w Indiach” – dodał.

Źródło: Liberty Mutual