Proama uruchomiła infolinię dla zagranicznych kibiców podczas Euro 2012

0
1193

Proama uruchomiła na czas rozgrywek UEFA EURO 2012 specjalną infolinię dla obcokrajowców. Pod numerem 814607012 będzie można się dowiedzieć w jaki sposób zlikwidować ewentualną szkodę w przypadku kolizji z kierowcą, posiadającym OC w Proama. Informacje będą udzielane w języku  angielskim i  rosyjskim.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to zabawa i emocje. Zdajemy sobie jednak sprawę, że przy tak dużej liczbie osób, także zza granicy oraz przy wzmożonym ruchu samochodów, przemieszczaniu się z meczu na mecz, z miasta do miasta, może przydarzyć się stłuczka. Chcemy ułatwić kibicom sprawne załatwienie ewentualnej szkody, dlatego uruchomiliśmy specjalny numer, by obcokrajowcy mogli szybko i sprawnie dotrzeć do osób, które będą mogły udzielić im informacji po angielsku lub po rosyjsku, bez zbędnego czekania i przełączania od osoby do osoby – wyjaśnia Joanna Wójcik, Dyrektor Likwidacji Szkód w Proama.

Co robić w sytuacji, gdy w Polsce sprawcą zdarzenia jest Polak ubezpieczony w zakresie OC w Proama, zaś poszkodowanym obcokrajowiec (EOG lub CH)? Należy wówczas wezwać policję lub sporządzić z poszkodowanym oświadczenie o okolicznościach zdarzenia na tzw. druku wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Spisując oświadczenie należy zanotować: datę i miejsce zdarzenia, markę, model i numer rejestracyjny swojego pojazdu, numer polisy ubezpieczeniowej OC i nazwę towarzystwa, w którym ubezpieczony jest pojazd. Oświadczenie najlepiej spisać w dwóch egzemplarzach, przekazując jeden z nich poszkodowanemu. Poszkodowany zgłasza szkodę po powrocie do swojego kraju zamieszkania u reprezentanta ds. roszczeń Proama, który przeprowadza pełną likwidację. Listę przedstawicieli każdego z towarzystw można znaleźć na stronie PBUK.

– Poszkodowany lub upoważniona przez niego osoba może również zgłosić szkodę w Polsce bezpośrednio w Proama i może wnioskować o uregulowanie szkody w PLN oraz dokonać naprawy na terenie Polski – dodaje Joanna Wójcik. – Osoba poszkodowana może również zadeklarować wypłatę w walutach obcych, wtedy też rozliczenie szkody jest przeliczane według cen na rynkach zagranicznych. W obu przypadkach pełną likwidację włącznie z wypłatą odszkodowania dokonuje ubezpieczyciel sprawcy szkody, czyli Proama.  

Jeżeli jednak poszkodowany przez Klienta Proama obcokrajowiec nie będzie wiedział, co ma zrobić, może zadzwonić do Proama pod numer 814607012, gdzie będzie mógł uzyskać informacje zarówno po angielsku, jak i po rosyjsku.

Źródło: Proama