TUnŻ Europa w czołówce najlepszych firm ubezpieczeniowych wg Home & Market

0
998

TU na Życie Europa SA znalazło się wśród trzech najlepszych firm ubezpieczeniowych w rankingu przygotowanym przez magazyn Home&Market i otrzymało wyróżnienie „Srebrny Parasol” w kategorii ubezpieczeń na życie. TUnŻ Europa, obecne na rynku od 10 lat, jest obecnie drugą firmą ubezpieczeniową na rynku ubezpieczeń na życie w Polsce pod względem składki przypisanej brutto (według PSR), obejmując ochroną ubezpieczeniową blisko milion osób.

„Srebrny Parasol” to wyróżnienie dla firm działających w branży ubezpieczeniowej, przyznawane od wielu lat przez magazyn Home&Market. Ranking najlepszych firm ubezpieczeniowych został stworzony na podstawie oceny 5 lat ich działalności. Do czynników, które miały wpływ na miejsce w rankingu należały: średnia ważona dynamiki składki przypisanej brutto, średnia ważona dynamiki skarg, średnia ważona liczby skarg oraz średnia ważona składki przypisanej brutto. TU na Życie Europa SA zajęło 3 miejsce.

– Wysoka pozycja spółki życiowej w klasyfikacji potwierdza, że należymy do czołówki sektora ubezpieczeniowego w Polsce. Pragnę podziękować za ten wynik wszystkim naszym pracownikom, gdyż bez ich wieloletnich starań i zaangażowania jego osiągnięcie nie byłoby możliwe. Wyróżnienie to jest doskonałym podsumowaniem działalności Europy, która w tym roku obchodzi 10-lecie działalności na rynku ubezpieczeń na życie – mówi Jacek Podoba, Prezes TUnŻ Europa.

Źródło: TU Europa