Ubezpieczenie kosztów leczenia po powrocie z zagranicy w ofercie TU Europa

0
1117
Innowacyjne ubezpieczenie kosztów leczenia po powrocie z podróży zagranicznej wprowadziło właśnie na rynek Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. To jedyna taka oferta w Polsce. Umożliwia kompleksową rekonwalescencję, gdy podczas wyjazdu turyście przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i po powrocie będzie on zmuszony kontynuować leczenie w kraju. Nie wymaga angażowania własnych środków, gdyż wszystkie koszty na bieżąco pokrywa Europa.

Ubezpieczenie to jest dostępne jako jedna z opcji elastycznego ubezpieczenia podróżnego Travel World, do którego w zależności od indywidualnych potrzeb można dokupić dodatkowe pakiety ochronne. Może to być np. Komfortowa Kieszeń, czyli polisa chroniąca drobne rzeczy osobiste przed kradzieżą, czy Car Assistance, zabezpieczające w podróży pasażerów i pojazd, którym się poruszają.

– Analizujemy zmieniający się rynek ubezpieczeń podróżnych pod kątem zapotrzebowania klientów na nowe rozwiązania, zapewniające specjalistyczną ochronę. Odpowiedzialność z tytułu standardowej polisy podróżnej po powrocie do kraju wygasa i jeśli klient musi nadal leczyć obrażenia odniesione za granicą, to jest zdany na państwową służbę zdrowia lub prywatną, ale kosztowną, rekonwalescencję. Właśnie w takich sytuacjach nasza polisa ułatwia swobodne leczenie i powrót do sprawności mówi Mariusz Górski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zagranicznych TU Europa S.A.

W ramach ubezpieczenia kosztów leczenia po powrocie z podróży zagranicznej TU Europa zorganizuje i sfinansuje operacje oraz pobyt w szpitalu, zapewni dostęp do lekarzy 14 specjalności oraz wykonanie różnorodnych badań m.in. laboratoryjnych, RTG, USG, tomografii komputerowej bez skierowań i limitów. Pokryje także koszty domowych wizyt lekarskich i rehabilitacji stacjonarnej. Całość przy stawce niespełna 2 zł dziennie. To niewiele, biorąc pod uwagę, ile musielibyśmy zapłacić za prywatne leczenie w Polsce.

Przyjmując, że za granicą przydarzył nam się nieszczęśliwy wypadek i po przetransportowaniu do kraju jesteśmy zmuszeni kontynuować kurację płacąc z własnej kieszeni, bo nie możemy czekać miesiącami w kolejkach do państwowej służby zdrowia, możemy ponieść następujące koszty: pobyt w szpitalu 45 dni – 4 500 zł, rehabilitacja – 4 050 zł, konsultacje lekarzy specjalistów (14 wizyt) – 2 250 zł, badania diagnostyczne – 1 500 zł. Daje to łączną sumę aż 12 300 zł, co jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Tymczasem ubezpieczenie kosztów leczenia po powrocie z zagranicy w 100 procentach finansuje proces rekonwalescencji bez konieczności wydawania własnych środków i czekania na ich zwrot przed ubezpieczyciela.

Źródło: TU Europa