Aegon TUnŻ z nowym członkiem w zarządzie

0
1050

Z początkiem listopada Piotr Lachowicz dołączył do grona Zarządu, w którym będzie odpowiedzialny za obszar finansowy i aktuarialny w AEGON Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A.

Piotr Lachowicz z Grupą AEGON związany jest od 2008 roku. Przed objęciem funkcji Członka Zarządu zajmował stanowisko Dyrektora Działu Aktuarialnego. Do jego kompetencji należało m.in. wypełnianie obowiązków Głównego Aktuariusza Spółki, raportowanie aktuarialne na potrzeby Grupy AEGON oraz wdrażanie wymogów Solvency II. Ponadto uczestniczył w procesach związanych z rozwojem nowych produktów i strategicznych projektach Spółki. Wcześniej pracował w zespołach aktuarialnych grupy Commercial Union Polska (obecnie Aviva) oraz Ernst & Young.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z tytułem magistra ekonomii ze specjalizacją aktuarialną. Od 2005 roku jest licencjonowanym aktuariuszem, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. Pozytywnie ukończył międzynarodowe egzaminy Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

Źródło: AEGON