Senior Assistance prezentem na Dzień Babci i Dziadka

0
1095
Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka to nie tylko okazja do spotkania z seniorami, obdarowania ich upominkiem, ale przede wszystkimi do okazania im troski. Jednym ze sposobów może być podarowanie pakietu Senior Assistance, gwarantującego osobom starszym między innymi pomoc w domu.

Z roku na rok rośnie liczba osób starszych (60+) w Polsce. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w 2012 roku było w Polsce 7 934 021 obywateli w wieku powyżej 60 lat. Prognozy GUS-u pokazują, że liczba tych osób będzie sukcesywnie rosła. Już w 2015 roku, przewiduje się, że w Polsce będzie 8 620 381 seniorów, a do 2035 roku ich liczba ma wynieść 10 807 961.Dane te jednoznacznie pokazują, w jakim kierunku rozwijać się będzie rynek produktów i usług, by sprostać oczekiwaniom konsumentów w tej grupie wiekowej. Choć już dziś można znaleźć propozycje, które zaspokajają potrzeby seniorów i dają im poczucie bezpieczeństwa. Jedną z nich może być pakiet assistance dostosowany do potrzeb osób starszych.

Senior Assistance to pakiet całodobowej, nieodpłatnej pomocy medycznej, a także pomocy w domu. W ramach programu, klienci mają do dyspozycji pomoc profesjonalistów: prawnika, lekarza, specjalisty z zakresu napraw domowych i wielu innych. Dobór świadczeń w programach skierowanych do tej grupy docelowej został dokładnie przeanalizowany pod kątem sytuacji, z jakimi zmagać się muszą na co dzień seniorzy.

W ramach assistance medycznego, osoby starsze mogą liczyć na nieodpłatną wizytę lekarza pierwszego kontaktu lub pielęgniarki. W razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, poinformowani o tym konsultanci zorganizują transport do szpitala, a także transport powrotny do miejsca zamieszkania. Ponadto, starsi klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc po hospitalizacji, w ramach której Europ Assistance Polska oferuje opiekę pielęgniarską, pomoc domową, a także zakup i dostarczenie artykułów spożywczych i lekarstw. Wśród wielu przydatnych świadczeń, znajduje się również nieodpłatna organizacja procesu rehabilitacji, wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, a także organizacja wizyty u lekarza specjalisty i dostęp do całodobowej infolinii medycznej, w ramach której mogą oni również skonsultować swój stan zdrowia z dyżurującym lekarzem.

Dla starszych klientów opracowany został również program pomocy domowej, który zapewnia całodobową pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń w miejscu zamieszkania. Obejmuje on swoim zakresem nie tylko takie zdarzenia, jak zalanie, czy pożar, ale również bardziej prozaiczne, acz stanowiące duże wyzwanie dla starszych osób awarie, miedzy innymi; awaria sprzętu RTV / AGD, zatrzaśnięcie zamków, pomoc w transporcie bądź przechowaniu mienia, a także opieka nad zwierzętami domowymi.

Ze statystyk Europ Assistance Polska wynika, że największą popularnością wśród seniorów cieszą się usługi organizacji pomocy medycznej i pokrycia jej kosztów, stanowiące 41% spraw oraz porada prawna (28%). Konsultacja z lekarzem (11%) oraz pomoc w przypadku awarii sprzętu domowego (7%) to również chętnie wykorzystywane świadczenia.

W ramach wybranych programów Senior Assistance Europ Assistance Polska oferuje również serwis „tanie zakupy”, którego celem jest znalezienie dla klienta najprostszej i najkorzystniejszej oferty zakupu interesującego go przedmiotu. Natomiast dla aktywnych seniorów, Europ Assistance Polska oferuje całodobowy serwis concierge, w ramach którego specjaliści zorganizują czas wolny seniorów, a także w ich imieniu zakupią bilety do teatru, opery, na interesujące ich wystawy i koncerty, zarezerwują stolik w restauracji, czy przedstawią oferty podróży dostosowanych do ich oczekiwań i możliwości.

Podarowanie pakietu Senior Assistance babci i dziadkowi z okazji ich święta może stanowić wyraz troski i uszanowania ich potrzeb. Ofertę Europ Assistance Polska dopasowaną do potrzeb seniorów można znaleźć między innymi w bankach BZ WBK oraz PKO BP, jako pakiet usług dodanych do specjalnych kont dla seniorów.

Źródło: Grupa Europ Assistance