Wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych

1
1670

Z raportu KNF wynika, że średnie składki na ubezpieczenia OC podrożały o 10% natomiast na ubezpieczenia autocasco o 15%.

Wzrost ceny ubezpieczeń komunikacyjnych była nieunikniona, z powodu wzrostu kosztów. Coraz wyższych kwot odszkodowania, w szczególności za szkody osobowe. Dodatkowo w ubezpieczeniach komunikacyjnych można zaobserwować ogólny spadek rentowności poprzez wzrost szkodliwości kierowców.

Należy zwrócić uwagę, że ubezpieczenia nie podrożały tylko w Polsce ale także w europie.

Prawdopodobnie wysokość składek będzie nadal rosła, bo dział komunikacyjny jest cały czas pod kreską.

Jednak zmieniają się tendencje wśród polskich kierowców. Spada liczba polis autocasco przy ogólnym wzroście ubezpieczeń OC. Może to oznaczać, że kierowców nie stać na wciąż drożejące autocasco.

Odszkodowania z tytułu OC to wartość w pierwszym półroczu 2,6 miliarda złotych, natomiast z autocasco to 1,9 miliarda złotych. Firmy ubezpieczeniowe w pierwszym półroczu zebrały 4,1 miliarda złotych z ubezpieczeń OC, oraz 2,9 miliarda z AC.

1 KOMENTARZ

  1. Czy Compensa oferuje cos, co pozwoliloby jakos bardziej zaoszczedzic przy tych ostatnich podwyzkach cen ubezpieczen? Pytam z perspektywy kierowcy z ponad 10-letnim stazem bezszkodowej jazdy, ktory chce zmienic towarzystwo, sugerujacego sie nie tyle cena, co opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here