Gwarancja najniższej ceny polisy komunikacyjnej w mBanku

0
1090

Internetowy mBank po raz kolejny gwarantuje klientom możliwość zakupu najtańszego na rynku ubezpieczenia komunikacyjnego. Dodatkowo polisę będzie można wykupić w ramach uproszczonej procedury przez internet lub za pośrednictwem doradców sieci Aspiro.

Platforma ubezpieczeń komunikacyjnych mBanku  i BRE Ubezpieczeń, czyli funkcjonujący od 2007 r. Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych, umożliwia wybór i zakup ubezpieczeń komunikacyjnych całkowicie on-line, bez konieczności wychodzenia z domu. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością  –  skorzystało z niego już ponad 300 tys. osób.
Tym razem bank proponuje promocję „Gwarancja Najniższej Ceny”, dzięki której zakupiona  za pośrednictwem  banku polisa ma najniższą cenę  na rynku. Jeśli klient znajdzie tańszą – zostanie mu zwrócona różnica w cenie. Każdy, kto w okresie 10 maja – 30 czerwca zakupi polisę komunikacyjną w mBanku będzie mógł skorzystać z promocji. Promocja nie dotyczy pojazdów, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy były ubezpieczone w SUS.

Znacznie uproszczono sposób nabycia polisy, wprowadzając wyłącznie jeden wniosek dla nowych klientów, za pośrednictwem którego nie tylko można zawrzeć  polisę, ale też otworzyć  bezpłatne eKONTO , by  łatwo  zarządzać ubezpieczeniem. W ramach procesu wystarczy tylko zrealizować przelew z innego banku, opłacając pierwszą ratę ubezpieczenia, co jest równoznaczne z rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej (ochrona w ubezpieczeniu OC może rozpocząć się już następnego dnia po złożeniu wniosku, a w przypadku pakietu OC+AC po upływie karencji, czyli jeden dzień kalendarzowy od daty złożenia wniosku). Rachunek zostanie otwarty on-line, bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów.

Od kwietnia br. polisę ubezpieczeniową w ramach SUS można wykupić również w 62 kioskach Aspiro, zlokalizowanych w galeriach handlowych w całej Polsce. Doradcy finansowi pomogą w kalkulacji stawek oraz wyborze najatrakcyjniejszego pakietu ubezpieczeń.

Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych funkcjonuje na zasadzie internetowej porównywarki cenowej, dając klientom mBanku możliwość wyboru spośród wielu zakresów ubezpieczenia komunikacyjnego pojazdu. Oprócz standardowych produktów – polis OC, AC oraz pakietów ubezpieczeń – oferowanych jest także kilkanaście opcji dodatkowych, m.in.:  cztery warianty opieki w ramach assistance, NNW, samochód zastępczy, ochrona  prawna, zwrot kosztów pobytu w szpitalu lub dodatkowe ubezpieczenie utraty życia posiadacza pojazdu wskutek nieszczęśliwego wypadku.

W ramach platformy klienci mogą łatwo porównać i kupić polisę: HDI Asekuracja (należącego  do TUiR Warta SA), Benefia (część ViennaInsuranceGroup), mDirect (dostępny tylko w mBanku) oraz BRE Ubezpieczenia TUiR SA.

eKONTO to bezpłatny internetowy rachunek bankowy dostępny w mBanku, za pośrednictwem którego można też kupić polisę ubezpieczeniową. Posiadacze eKONTA mogą aktywnie zarządzać polisą i bezpośrednio modyfikować umowę na etapie wniosku o kontynuację ubezpieczenia. eKONTO to także narzędzie, dzięki któremu klient nie musi pamiętać o terminach płatności rat, gdyż są one pobierane automatycznie zgodnie z terminami wskazanymi na polisie.

– To rozwiązanie jest szczególnie cenione ze względu na przyjazny i intuicyjny interfejs. Nawigacja na platformie jest wyjątkowo prosta – użytkownik krok po kroku wypełnia przejrzyste formularze a przeprowadzenie całej kalkulacji składki trwa zaledwie kilka minut. Ponadto, użytkownicy SUS mogą zgłosić zbycie pojazdu on – line, bez konieczności wysyłania pocztą, faxem czy drogą mailową żadnych dodatkowych dokumentów – mówi Paweł Zylm, Prezes Zarządu BRE Ubezpieczenia oraz Aspiro, oferujących ubezpieczenia wspólnie z mBankiem.

Źródło: mBank