Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne

0
1318

Pamiętamy o tym, aby ubezpieczyć dom czy samochód. Jednak często zapominamy o naszym zdrowiu – największej wartości w życiu.

W obecnym czasach prowadzimy intensywny tryb życia. Praca, nadmiar obowiązków, kredyty do spłacenia, opieka nad dziećmi i wiele innych codziennych czynności.  Łatwo zapominamy, o co tak naprawdę powinniśmy zadbać. Przede wszystkim szczególnej troski wymaga zdrowie. Jak mawiał znany rosyjski pisarz, Lew Tołstoj – zdrowie jest tym czynnikiem, który daje poczucie, iż właśnie jesteśmy w najlepszym okresie swojego życia. Trudno się nie zgodzić z sentencją autora. Bo gdy nie ma zdrowia, nie ma szczęścia. Jednak często doceniamy jego wartość, kiedy go tracimy.

Stres przyczyną wielu poważnych chorób

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, którego nie sposób całkowicie wyeliminować. Jak wiemy, stres to reakcja organizmu na czynniki zewnętrzne, które zakłócają spokój i równowagę, czyli tzw. stresory. Wyróżniamy stresory fizyczne (np. choroba, hałas) i społeczne ( np. śmierć bliskiej osoby, ciąża). Na stresory nie mamy zazwyczaj wpływu, bo pojawiają się w naszym życiu nieoczekiwanie. Mówimy też o tym pozytywnym stresie, który mobilizuje nas do działania z okazji ważnego wystąpienia, randki czy ślubu. Jednak to właśnie częściej negatywny stres, któremu towarzyszy bicie serca, problem z oddechem oraz reakcja ucieczki ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas.

Silny i długotrwały stres przede wszystkim osłabia naszą odporność. Przez co częściej nasz organizm poddawany jest różnym infekcjom, np. przeziębienia. Przewlekły stres przyczynia się do problemów takich jak: stany zapalne, bóle mięśni i stawów, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, depresja, lęki, nerwica i wiele innych. Długotrwałe stresowanie się osłabia również pamięć, ponieważ wyniszcza komórki mózgowe. Niestety stres wpływa także na rozwój chorób przewlekłych, do których zalicza się: nowotwory, otyłość, miażdżycę.

Lekarze radzą, aby obserwować jak dużo miejsca w naszym życiu zajmuje stres. Dlatego, że często go bagatelizujemy i nie zdajemy sobie sprawy jak wielkie szkody może wyrządzić w naszym organizmie, osłabiając mechanizmy funkcjonowania układu oddechowego, nerwowego, pokarmowego czy sercowo-naczyniowego.

 Wybierz odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne

Jako, że stres jest często tym niepozornym wrogiem atakującym nasze zdrowie, powinniśmy zdecydowanie regularnie  wykonywać badania kontrolne i w razie niepokojących dolegliwości skonsultować się z lekarzem.

Dlatego istotnym aspektem jest ubezpieczenie zdrowotne (np. ubezpieczenie zdrowotne z SIGNAL IDUNA). To niezaprzeczalnie kluczowa sprawa, o której nie powinniśmy zapominać w trosce o nasze dobro. Odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczenia pozwoli nam szybko uzyskać niezbędną pomoc w razie niespodziewanej choroby. Z ubezpieczeniem zdrowotnym uzyskamy dostęp do konsultacji lekarskich. Ważne, aby wybrany wariant ubezpieczenia pozwolił nam skorzystać z pomocy specjalistów wszelkich dziedzin medycyny. Ponadto, będąc ubezpieczonym mamy możliwość wykonania niezbędnych badań laboratoryjnych, takich jak m.in.: USG, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny.  Firmy ubezpieczeniowe oferują także pacjentom w ramach właściwego pakietu ubezpieczeniowego możliwość wykonania precyzyjnej diagnostyki obrazowej, ambulatoryjnego zabiegu pielęgniarskiego, czy zabiegu szpitalnego. Dzięki kompleksowej ofercie proponowanej przez ubezpieczycieli, będziemy mogli szybko podjąć niezbędne działania w przypadku nagłej choroby, wypadku czy złego samopoczucia.  Także w trosce o naszych najbliższych możemy wykupić na przykład rodzinne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych.

Możliwości mamy wiele. Obecnie firmy ubezpieczeniowe oferują nam różnorodne oferty. Pakiet indywidualny czy pakiet rodzinny, standardowa czy rozbudowana opieka zdrowotna – wszystko zależy od naszej decyzji, ponieważ niezależnie od tego czy nasza praca jest wymagająca czy nie, to w każdej chwili nieprzewidziane zdarzenie może osłabić lub odebrać nam zdrowie.

Stres to tylko jedna z niewielu przyczyn rozwoju poważniejszych chorób. Dlatego z uwagi na intensywny tryb życia, który prowadzimy, powinniśmy stale kontrolować nasze zdrowie i wykonywać regularne badania, nawet jeśli nie doskwiera nam ból.