Bezpieczna Tożsamość – nowy produkt Europ Assistance Polska

0
1114

Europ Assistance Polska stworzyło nowy produkt – Bezpieczna Tożsamość. Nowa propozycja EAP zapewni klientom między innymi pomoc w przypadku utraty lub kradzieży dokumentów i kart płatniczych.

Bezpieczna Tożsamość jest to program ochrony danych osobowych i pomocy assistance w momencie kradzieży tożsamości. W ramach programu klienci mogą liczyć na dwa rodzaje pomocy: assistance i informacyjną.

Wyniki badania „infoDok – raport o dokumentach” pokazują, że jedynie w II kwartale 2010 roku zastrzeżono w Polsce 23,5 tysiąca dokumentów. Posługując się fałszywymi dokumentami, przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze 1 720 razy, a suma tych prób osiągnęła kwotę 71 milionów złotych. Kradzież tożsamości to coraz poważniejszy problem, z którym zmagają się klienci banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Oddanie do dyspozycji klientów tego unikalnego na rynku polskim programu kompleksowej pomocy oraz  infolinii pomagającej w ochronie danych osobowych jest odpowiedzią na to zjawisko. Z naszą pomocą klienci będą mogli uniknąć problemów i strat, jakie niesie za sobą kradzież tożsamości – powiedział Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance Polska.

W ramach assistance klienci otrzymają wsparcie polegające na zebraniu niezbędnych informacji, pomocy w zastrzeżeniu dokumentów i kart, a także na udzieleniu informacji na temat dalszego postępowania i ochrony jego tożsamości. Co więcej, w ramach przysługujących świadczeń klienci otrzymają również pomoc w uzyskaniu nowych dokumentów lub kart, a za granicą pomoc w uzyskaniu dokumentów zastępczych, pomoc tłumacza, a także pożyczkę na poczet niezbędnych wydatków w razie utraty środków płatniczych. Europ Assistance Polska pomoże również w sprawdzeniu historii kredytowej i wypełnieniu wniosku o raport w Biurze Informacji Kredytowej. Raport taki pozwoli wykryć ewentualne próby posłużenia się danymi osobowymi klienta w celu zaciągnięcia kredytu.

W ramach pomocy informacyjnej klienci otrzymają szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych, zastrzeżenia kart płatniczych i kredytowych, wyrobienia nowych dokumentów tożsamości, a także na temat bezpieczeństwa i ochrony tożsamości w sieci.

Źródło: Europ Assistance Polska