ING Życie z unikalnym ubezpieczeniem na wypadek nowotworu

0
1091

ING Życie wprowadziło do swojej oferty unikalne ubezpieczenie na wypadek nowotworu. Jest to jedyny tego typu produkt w Polsce, którego celem jest wsparcie w walce z chorobą.

Obecnie nie ma na rynku produktu, który podobnie jak umowa na wypadek nowotworu ONA i ON zapewnia pieniądze na każdym etapie leczenia oraz wsparcie dla Klienta jak np. pomoc domowa, dowóz do szpitala. Produkt ING Życie uwzględnia specyfikę płci i jest dostępny w trzech wariantach różniących się zakresem ochrony.

„Ubezpieczenie powstało na podstawie konsultacji z lekarzami onkologami oraz osobami chorymi. Zapytaliśmy ich jak wygląda leczenie choroby nowotworowej i co jest potrzebne na każdym etapie walki z chorobą. Zależało nam, aby nasze ubezpieczenie stanowiło kompleksowe rozwiązanie, które oprócz pomocy finansowej da naszym Klientom wsparcie w trudnej życiowej sytuacji. Stworzyliśmy go w dwóch wersjach ONA i ON; w każdej wersji dostępne są trzy warianty różniące się zakresem chorób nowotworowych objętych ochroną ubezpieczeniową.” – podkreśla Katarzyna Osińska, Product Manager ING Życie.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu w ING Życie jest umową dodatkową do polisy Sposób na Przyszłość. W przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy pieniądze wypłacane są etapami. W momencie diagnozy nowotworu złośliwego Ubezpieczony otrzymuje 40% sumy ubezpieczenia. Dalsze świadczenia wypłacane są w zależności od postępów choroby i zastosowanych metod leczenia, jak np. operacja, radioterapia lub chemioterapia. Ubezpieczenie zapewnia także środki na powrót do sił i za wygraną walkę z chorobą. W razie nawrotu choroby ubezpieczony nie zostaje sam. W najszerszym wariancie ochrony wypłacamy pieniądze także za diagnozę wybranych nowotworów łagodnych i nieinwazyjnych. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę nawet do 150% sumy ubezpieczenia.

W przypadku wskazań do leczenia paliatywnego wypłacane jest od razu 100% sumy ubezpieczenia. Istnieje możliwość zmiany wariantu i sumy ubezpieczenia w trakcie trwania umowy, a także przedłużenia umowy, zawieranej standardowo na 5 lat.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu ING Życie gwarantuje ochronę ubezpieczeniową już od pierwszego dnia obowiązywania umowy, a także bez względu na wariant, Assistance obejmujący m.in. pomoc domową, dostarczanie leków, wsparcie psychologa, transport do i ze szpitala, opiekę nad osobami niesamodzielnymi mieszkającymi z ubezpieczonym i wiele innych.

Źródło: ING Życie