Wyniki finansowe za III kwartał 2012 roku Liberty Mutual Holding Company

0
1015
Liberty Mutual Holding Company Inc. wraz ze spółkami zależnymi (dalej pod wspólną nazwą LMHC lub firma) uzyskała w III kwartale br. zysk netto w wysokości 465 milionów dolarów oraz 1,1 miliarda dolarów po III kwartałach br. Tym samym w III kwartale br. firma zwiększyła zysk o 577 milionów dolarów, oraz o 990 milionów dolarów po III kwartałach br., w porównaniu do analogicznych okresów 2011 roku.

Lepsze wyniki operacyjne oraz niewielkie straty wynikające z katastrof naturalnych przyniosły znaczną poprawę zysku do poziomu 465 milionów dolarów w kwartale, powiedział David. H. Long, Prezes i CEO Liberty Mutual Insurance. Utrzymujemy silny wzrost na poziome 6%, z pozytywnym, rzeczywistym wzrostem w obszarach, które uznaliśmy za kluczowe liniach produktowych dla klientów indywidualnych i operacjach międzynarodowych oraz spadkiem w liniach produktowych skierowanych do klientów instytucjonalnych, w których panuje wysoka konkurencja cenowa. Większość linii utrzymuje pozytywną dynamikę cenową, z największymi wzrostami w obszarach, gdzie są one najbardziej potrzebne ubezpieczeniach pracowniczych i majątkowych. Ten trend cenowy będzie się utrzymywał, biorąc pod uwagę niską rentowność wspomnianych obszarówdodał Long.

Przychody LMHC w III kwartale br. wyniosły 9,278 miliardów dolarów, czyli o 511 milionów (5,8%) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma uzyskała w tym czasie 8,651 miliardów dolarów składki przypisanej netto, osiągając wzrost w wysokości 515 milionów dolarów (6,3%) w porównaniu do tego samego okresu w roku 2011.

Przychody firmy po III kwartałach br. wyniosły 27,316 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 1,608 miliarda dolarów (6,3%) w stosunku do analogicznego okresu 2011. W tym samym okresie LMHC zebrała 25,064 miliardów składki przypisanej netto, czyli o 1,577 miliarda (6,7%) więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Źródło: Liberty Group