System Guidewire ClaimCenter® udoskonali obsługę klienta po szkodzie w TUiR Warcie

0
1136

TUiR Warta podpisała umowę o współpracy z Guidewire Software. System Guidewire ClaimCenter® pomoże w optymalizacji procesów biznesowych spółki i zapewnieniu najwyższej jakości obsługi klienta.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.,drugie pod względem wielkości polskie towarzystwo ubezpieczeń majątkowych i Guidewire Software, Inc., czołowy dostawca elastycznych systemów centralnych dla towarzystw ubezpieczeń majątkowych, ogłosiły dziś, że Warta wybrała Guidewire ClaimCenter® jako swój nowy system zarządzania likwidacją szkód. ClaimCenter pomoże Warcie udoskonalić standardy i procesy obsługi klienta w tym obszarze. Sollers Consulting, członek programu partnerskiego Guidewire PartnerConnect™ wesprze Guidewire i Wartę we wdrażaniu systemu.

Od lat dokładamy wszelkich starań, aby procesy obsługi klientów po szkodzie były jak najszybsze, płynne i przyjazne. Jest dla nas sprawą najwyższej wagi, aby zapewnić naszym klientom doskonałą obsługę – powiedział Rafał Stankiewicz, wiceprezes zarządu Warty odpowiedzialny za zarządzanie pionem likwidacji szkód. – Wybraliśmy Guidewire ClaimCenter, żeby wspomóc realizację naszych celów. Jest to bowiem jedno z czołowych rozwiązań w zakresie zarządzania likwidacją szkód na świecie. Wierzę, że Guidewire i Sollers Consulting gwarantują nam korzyści wynikające z implementacji najlepszego w swojej klasie rozwiązania technologicznego, połączone z gruntowną znajomością polskiego rynku ubezpieczeń. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci, partnerzy i pracownicy odczują pozytywne zmiany, jakie ten projekt ze sobą niesie.

– Czujemy się zaszczyceni, że Warta wybrała nas, abyśmy wsparli ją w realizacji celów strategii biznesowej i obsługi klienta – powiedział Jeff Proudfoot, wiceprezes ds. operacyjnych w Guidewire Software Europe. – Guidewire posiada doświadczenie i udokumentowane sukcesy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w Europie i na całym świecie. Jest nam szczególnie miło, że uzyskaliśmy wotum zaufania ze strony zespołu Warty, naszego trzeciego polskiego klienta w obszarze ubezpieczeń. Z radością oczekujemy na podjęcie wspólnych działań zmierzających do  stworzenia funkcjonalnej platformy obsługi szkód.

Guidewire ClaimCenter® jest kompleksowym systemem dedykowanym do zarządzania likwidacją szkód, zbudowanym od podstaw, aby zaspokoić  indywidualne potrzeby towarzystw ubezpieczeń majątkowych. Elastyczne reguły biznesowe ClaimCenter umożliwiają definiowanie, egzekwowanie i stałe udoskonalanie preferowanych praktyk obsługi roszczeń w celu optymalizacji i monitorowania procesów. Oprogramowanie ClaimCenter, powszechnie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe o zróżnicowanej wielkości, w zakresie wszystkich linii produktowych, służy poprawie szybkości i dokładności działań, zmniejsza koszty likwidacji szkód oraz umożliwia aktywne zarządzanie roszczeniami. ClaimCenter jest dostępny jako samodzielna aplikacja lub jako moduł systemu InsuranceSuite™ i może być zintegrowany z systemami użytkowanymi przez ubezpieczyciela lub aplikacjami innych dostawców.

Źródło: Warta