Ubezpieczenie na życie Pomocna Dłoń w ofercie UNIQA

0
1411

W maju 2013 r. UNIQA wprowadziła ubezpieczenie na życie dla osób po 50. roku życia, które chcą zabezpieczyć bliskich w razie swojego odejścia. Ubezpieczenie „Pomocna Dłoń” gwarantuje wsparcie finansowe na pokrycie kosztów pogrzebu lub innych wydatków. Z nowego produktu będzie mogło skorzystać ponad 1 mln lokatorów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, współpracujących z UNIQA.

– Jesteśmy świadomi tego, że osobom powyżej 50. roku życia trudno jest znaleźć dobrą ofertę ubezpieczenia na życie, gwarantującego wypłatę pieniędzy w razie śmierci, którego koszt byłby na tyle niski, że nie nadwyrężałby domowego budżetu. Z myślą o takich klientach powstała „Pomocna Dłoń”. Docierać do nich będziemy tymi samymi kanałami dystrybucji, którymi docieramy do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, dla których z powodzeniem tworzymy ubezpieczenia już od 20 lat. Bazując na naszych  rodzimych i międzynarodowych doświadczeniach, rozwijamy współpracę z sektorem spółdzielczości mieszkaniowej, oferując naszym wspólnym klientom produkty, których nie dostaną w żadnym innym towarzystwie ubezpieczeniowym – mówi Adam Łoziak, wiceprezes zarządu UNIQA.

Ubezpieczenie na życie „Pomocna Dłoń” jest przeznaczone dla osób starszych, w wieku 50-65 lat, które chcą zatroszczyć się o rodzinę i biskich na wypadek własnej śmierci. Produkt dostępny jest w 2 wariantach. Polisę wykupić można dla siebie lub wspólnie z partnerem życiowym. Klienci w zależności od potrzeb i możliwości finansowych mogą wybrać dogodną dla siebie sumę ubezpieczenia. Świadczenie z ubezpieczenia „Pomocna Dłoń” jest znaczącym uzupełnieniem zasiłku pogrzebowego, którego wartość została obniżona przez ZUS w marcu 2012 r. i obecnie wynosi 4.000 zł.

Tabela stawek ubezpieczenia


* W wariancie Dla dwojga suma ubezpieczenia przypada na każdą ubezpieczoną osobę, łącznie suma ubezpieczenia to 6000 zł, 12.000 zł lub 24.000 zł. Wariant Dla Dwojga skierowany jest do małżeństw oraz partnerów i osób bliskich, które mieszkają razem i wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe.

Przystępując do ubezpieczenia, klient nie musi wypełniać ankiety medycznej ani przedstawiać badań lekarskich. Oszczędność czasu i niepotrzebnych nerwów zapewnia mu również prosty i szybki zakup ubezpieczenia. Wyrażając chęć zakupu klient nie musi martwić się o formalności, wykonywać wielu telefonów, wysyłać smsów czy błądzić po stronach internetowych. Wystarczy, że poinformuje o swojej decyzji współpracownika UNIQA, który pomoże mu zawrzeć umowę ubezpieczenia.

UNIQA gwarantuje wypłatę świadczenia niezależnie od tego, kiedy nastąpi śmierć ubezpieczonego, zgodnie z poniższą tabelą.


Ubezpieczenia dla mieszkalnictwa to jedna ze strategicznych linii biznesowych UNIQA TU SA, która jest liderem sektora w Polsce. Obecnie UNIQA ubezpiecza ponad 60% spółdzielni i prawie 40% wspólnot oraz 500 000 mieszkań i ich mieszkańców w całym kraju.

Źródło: UNIQA