Pożyczka pieniędzy – jak nie w banku, to gdzie?

0
1597
Banki nie stanowią jedynego miejsca, w którym możesz pożyczyć potrzebne Ci pieniądze. Taką możliwość dają również podmioty pozabankowe. Dlaczego warto zainteresować się ich ofertą? Poniżej wymieniamy kilka sytuacji, w których opłaca się skorzystać właśnie z takiej możliwości.

Kiedy nie dostaniesz kredytu w banku…

Instytucje bankowe, zgodnie z obowiązującym prawem, mają obowiązek oceny ryzyka, jaki wiąże się z pożyczeniem pieniędzy konkretnej osobie. Analizowany jest wówczas poziom jej zarobków, a także historia kredytowa. To, czy widnieje na liście Krajowego Rejestru Długów, i czy ma dobrą zdolność kredytową, zgodnie z informacjami zawartymi w Biurze Informacji Kredytowej.

Firmy pożyczkowe również weryfikują zdolność kredytową każdego klienta. Ich kryteria mogą być łagodniejsze niż w przypadku banków. Stąd szansa na uzyskanie pożyczki jest nieco większa.

Kiedy zależy Ci na czasie…

Choroba, awaria sprzętu AGD lub RTV, czy niespodziewany remont to sytuacje, w których zazwyczaj potrzebujemy większego zastrzyku gotówki. W takich okolicznościach bardzo przydatne okazują się oszczędności, pieniądze przeznaczone na czarną godzinę. Niestety, nie każdy z nas posiada taki zapas. Dlatego w trudnych chwilach finansowym ratunkiem jest sięgnięcie po to, co oferują firmy udzielające pożyczki przez internet. Do zalet takiego rozwiązania należy między innymi możliwość załatwienia wszelkich formalności przed ekranem swojego prywatnego komputera. Problemem nie będą wówczas korki, czy długie kolejki do okienka.

Oprócz tego ciekawą propozycją jest pożyczka udzielana przez instytucję finansową w domu klienta. Daje to dużą elastyczność i wygodę każdemu, kto potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki. Dodatkowym udogodnieniem dla pożyczkobiorcy jest to, że może on wówczas skorzystać z usług profesjonalnego doradcy klienta.

Kiedy nie chcesz wskazywać celu…

Pozabankowe instytucje finansowe zazwyczaj nie wymagają od pożyczkobiorców wskazania celu, na jaki zostaną spożytkowane środki pieniężne. To sytuacja komfortowa dla tych, którzy nie chcą dzielić się z innymi taką informacją. Inaczej jest w bankach, tam bardzo często taka deklaracja jest koniecznością.