Promocje i zniżki na ubezpieczenia – ranking grudzień 2018

0
1671
ubezpieczenie-auta
Towarzystwa ubezpieczeniowe walczą o klienta praktycznie od zawsze. Jedną z metod tej walki są oczywiście różnego rodzaju zniżki na polisy. Szczególnie wyraźnie widać to, gdy przyjrzymy się promocjom na OC i AC dostępnym online.

Choć grudzień nie jest oczywiście wyjątkiem, sprawdziliśmy, jakie nowe, atrakcyjne oferty wybrane TU przygotowały dla swoich klientów na koniec roku 2018. Informacji udzielili nam doradcy z https://kalkulator-ac-oc.pl/, serwisu ubezpieczeniowego, koncentrującego się na najtańszych cenach ubezpieczeń komunikacyjnych.

Niższe ceny OC i AC online – dlaczego?

Na początek kilka słów wyjaśnienia, dlaczego ubezpieczenia kupowane przez Internet są tańsze od tych, które kupujesz od agenta czy brokera.

Po pierwsze, towarzystwa ubezpieczeniowe premiują osoby, które decydują się na zakup polisy online. Nic dziwnego – tego rodzaju proces sprzedażowy wymaga ze strony TU minimalnego zaangażowania. To Ty wypełniasz formularz i wybierasz odpowiednią polisę, która po opłaceniu trafia na Twoją skrzynkę e-mail.

Po drugie, kupując przez Internet ani ubezpieczyciel, ani Ty, nie musicie płacić prowizji pośrednikowi, którego w tym przypadku po prostu nie ma. Umowę ubezpieczenia podpisujesz bezpośrednio z wybranym TU.

Po tzecie, towarzystwa ubezpieczeniowe dobrze wiedzą, że cena jest kryterium decydującym w przypadku zakupu OC. Przy AC ma ona znaczenie drugorzędne, bo bardziej liczy się tu zakres ubezpieczenia, jednak również nie jest bez znaczenia. Zwłaszcza, jeśli u konkurencji możemy otrzymać taniej taki sam lub nawet szerszy zakres AC.

Jak zapłacić mniej za ubezpieczenie samochodu? Zobacz wybrane promocje i zniżki, jakie są na wyciągnięcie ręki.

Grudzień 2018 – promocje i zniżki w Internecie

AVIVA proponuje 15% zniżki na Autocasco dla klientów, którzy zdecydują się na zakup OC w tym towarzystwie. Co więcej, kupując pakiet OC/AC przez Internet zniżka wynieść może nawet 80%.

AXA DIRECT oferuje kod promocyjny, uprawniający do uzyskania zniżki na OC/AC w wysokości 20%.

Kod rabatowy na grudzień 2018 proponuje również Proama – dzięki niemu za pakiet OC/AC zapłacić możemy nawet do 70% mniej.

TU Allianz reklamuje swoje tanie OC (już od 450 zł), zapraszając do obliczenia swojej składki online.

15% zniżki na OC oferuje także mBank, niestety promocja dotyczy jedynie jego klientów.

Kalkulator OC online

Powyższe oferty specjalne znaleźliśmy online dzięki wyszukiwarce Google. Czy jednak to wszystko, co mają nam do zaoferowania ubezpieczyciele w grudniu 2018? Absolutnie nie!

By się o tym przekonać, wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Kalkulator OC online nie tylko pomoże Ci znaleźć o wiele więcej promocji i zniżek, ale też przedstawi oferty, które będą do Ciebie idealnie dopasowane. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu informacji, które podasz w formularzu.

Zawsze aktualne oferty

Kalkulator OC to narzędzie, w którym oferty aktualizowane są na bieżąco. Korzystając z niego, szybko dowiesz się więc o najnowszych promocjach, zarówno tych dotyczących grudnia 2018, jak i kolejnych miesięcy.

Taniej z kalkulatorem

Jeśli zamierzasz kupić OC naprawdę tanio, kalkulator z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Jeśli z kolei chciałbyś przekonać się, czy za AC o wybranym przez Ciebie zakresie możesz zapłacić mniej w innym TU, narzędzie to również okaże się niezastąpione. Pamiętaj, by dokładnie zapoznać się z zakresem AC – przeczytasz o nim w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Znajdziesz tam również informacje o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Wygoda i oszczędność

Możesz oczywiście szukać atrakcyjnych ofert OC i AC na własną rękę – przez Google lub wypełniając formularze na stronach poszczególnych ubezpieczycieli. Zabierze Ci to jednak bardzo dużo czasu, a szansa, że ominiesz witrynę z jakąś wyjątkową promocją cenową również będzie całkiem spora. Kalkulator ubezpieczeń to nie tylko oszczędność czasu, ale również (a może przede wszystkim) pieniędzy. Twoich pieniędzy.