Pracownicze ubezpieczenia na życie – sprawdź, co możesz zyskać

0
1753

Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie na życie wydaje się niezbędne – to dzięki niemu zachowujemy pewność, że w razie sytuacji, gdy stanie się coś złego, my i nasi najbliżsi nie zostaniemy z problemem sami. Najwięcej osób wybiera indywidualne ubezpieczenia, jednak ciekawą alternatywą wydają się grupowe pracownicze ubezpieczenia na życie. Na wyborze takiego rozwiązania może zyskać zresztą nie tylko pracownik, ale również jego pracodawca.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia pracowniczego?

Pierwszy warunek, jaki musi zostać spełniony, to pozostawanie w stosunku pracy – osoba, która chce przystąpić do pracowniczego ubezpieczenia grupowego, musi być zatrudniona na podstawie umowy o pracę lub na podstawie umów cywilnoprawnych. Co ciekawe, w grę wchodzi również współpraca B2B, czyli między firmą a osobą, która prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest jeszcze jeden warunek; o pracowniczym ubezpieczeniu grupowym można mówić w momencie, firma zatrudnia co najmniej dwóch pracowników. Co ważne, umowę podpisuje pracodawca.

Co zyskuje pracownik?

Pracownik, który zdecyduje się na przystąpienie do grupowego ubezpieczenia pracowniczego może liczyć na preferencyjne warunki w porównaniu do ubezpieczeń indywidualnych. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, np. Open Life, ubezpieczenia pracownicze poszerzają także o ochronę dla członków rodziny; pracownik może wybrać spośród najbliższych osobę (lub w przypadku dzieci – osoby), która zostanie objęta ubezpieczeniem na takich samych zasadach jak on sam, mimo braku zatrudnienia u jednego pracodawcy. Jeśli chodzi o ubezpieczenia pracownicze Open Life nie wymaga także szczegółowych badań i ankiet na temat stanu zdrowia. O korzyściach płynących ze skorzystania oferty Open Life można dowiedzieć się więcej ze strony http://www.openlife.pl/opinie-ekspertow/szczegoly-wiadomosci/108-korzysci-dla-firmy-wynikajace-z-zawarcia-grupowego-ubezpieczenia-na-zycie/.

Co zyskuje pracodawca?

Może się wydawać, że pracodawca, który podpisuje umowę o ubezpieczenie dla swoich pracowników, niewiele zyskuje. To jednak błędne myślenie. Po pierwsze, firma zyskuje nie tylko w oczach zatrudnionych przez siebie ludzi, ale także osób z zewnątrz. Przedsiębiorstwo jest automatycznie postrzegane jako przyjazne pracownikom i przywiązujące uwagę do ich komfortu i bezpieczeństwa. Są także korzyści materialne –pracodawca, który opłaca składki swoim pracownikom, może liczyć na wliczenie ich w koszt uzyskania przychodu.