Signal Iduna uruchamia sprzedaż ubezpieczeń on-line

0
1054

SIGNAL IDUNA stworzyła specjalną aplikację online, służącą do sprzedaży ubezpieczeń za pośrednictwem Internetu. Platforma jest dostępna pod adresem http://online.signal-iduna.pl.

Signal Iduna do sprzedaży internetowej wprowadziła na początek 3 produkty z portfolio SIGNAL IDUNA: SIC Card, UBR/UBTR Ubezpieczenie na życie i dożycie z gwarantowaną wypłatą składek i ubezpieczeniem NNW oraz Bezpieczne Podróże. Kolejne miesiące przyniosą rozszerzenie oferty sprzedażowej on-line.

Chcąc ułatwić naszym klientom zakup ubezpieczeń, zdecydowaliśmy się stworzyć system, który pozwala na zakup odpowiedniego ubezpieczenia w szybki i prosty sposób. Jestem przekonany, że forma sprzedaży direct, rozwijana na rynku od kilku lat, ma ogromny potencjał, dlatego w najbliższym czasie zamierzamy wzmocnić swoją aktywność w Internecie – powiedział Markus Spellmeyer, Dyrektor Sprzedaży SIGNAL IDUNA w Polsce.

SIGNAL IDUNA Card to ubezpieczenie turystyczne skierowane do osób młodych pomiędzy 12 a 30 rokiem życia, zapewniające im ochronę każdego dnia, a także podczas wyjazdów i amatorskiego lub wyczynowego uprawiania sportów. Produkt dostępny jest w czterech wariantach: SIC Polska, SIC World, SIC World Sport, SIC World Sport Plus. Karta SIC została wyróżniona przez branżowy magazyn „Home&Market” w kategorii „Ubezpieczenia dla klienta indywidualnego” w plebiscycie „Ordery Finansowe 2011”.

UBR/UBTR Ubezpieczenie na życie i dożycie z gwarantowaną wypłatą składek i ubezpieczeniem NNW to innowacyjny produkt łączący korzyści, jakie daje ubezpieczenie na życie i dożycie z gwarantowanym zwrotem składek, z korzyściami ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie zostało przygotowane do ludzi pomiędzy 1 a 55 rokiem życia i składa się z 4 pakietów.

Bezpieczne Podróże to pakietowe ubezpieczenie dla osób wyjeżdżających za granicę w celach wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych, służbowych i zawodowych. Bezpieczne Podróże mają dwa warianty: Travel i Business. Standard Bezpiecznych Podróży stanowią trzy ubezpieczenia: kosztów leczenia i assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz pomocy i ochrony prawnej. Możliwe jest rozszerzenia ochrony o dodatkowe ubezpieczenia.

Grupa SIGNAL IDUNA istnieje na rynku ubezpieczeniowym ponad 100 lat. Powstała w Niemczech z połączenia SIGNAL Dortmund oraz IDUNA NOVA Hamburg. Grupa SIGNAL IDUNA zatrudnia ponad 12.500 pracowników w biurach i w sieci sprzedaży. Obecnie Grupa SIGNAL IDUNA działa w Niemczech, w Polsce, w Rumunii, na Węgrzech i w Szwajcarii. W planach firmy jest stopniowe zdobywanie dalszych, szczególnie wschodnio-europejskich rynków.

Polskie spółki SIGNAL IDUNA wchodzą w skład Grupy SIGNAL IDUNA. Zostały utworzone na przełomie 2001 i 2002 roku. W swojej ofercie posiadają kompleksowe pakiety ubezpieczeń zdrowotnych, turystycznych, majątkowych i życiowych zarówno dla Firm, jak i Klientów indywidualnych.