Medicover wprowadza na rynek nowe polisy zdrowotne

0
1633

W styczniu br Medicover wprowadził na rynek nowe propozycje polis zdrowotnych. Pierwsza oferta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw. W jej zakres wchodzi program Plus, Specjalistyczny, Specjalistyczny Plus, Szpitalny i Platynowy. Zakres może zostać rozszerzony o dodatkowe opcje, pozwalające pracownikom korzystać np. z opieki stomatologicznej czy pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego.

Nowością są trzy programy dostępne w Opcji Standard, do których zostały wprowadzone limity na konsultacje lekarskie określone na poziomie ich średniego wykorzystania w populacji oraz znaczące rabaty – w miejsce bezpłatnego dostępu –  na wybrane badania diagnostyczne lub zabiegi chirurgii jednego dnia.

– Zawarcie polisy z wykorzystaniem tzw. opcji standardowych to jest rzadko spotykane na naszym rynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma może korzystać z tych samych rozbudowanych pod względem zakresu świadczeń programów opieki, ale płaci za nie dużo niższą cenę. Limity te określone są na poziomie średniego korzystania z usług medycznych – mówi John Stubbington, dyrektor operacyjny Grupy Medicover.

W wyborze programu pomaga doradca Medicover, który czuwa nad prawidłowym zawarciem umowy oraz zajmuje się bieżącą koordynacją współpracy. Firma zapowiada, że już wkrótce zawarcie umowy będzie również możliwe przez telefon i internet.

Druga propozycja „Opieka Rodzinna Standard” została przygotowana dla klientów indywidualnych. Oferta  jest skierowana głównie do rodzin, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na skorzystanie z oferty prywatnej opieki medycznej.

– Naszą nową ofertę stworzyliśmy dla rodzin, chcących zdecydować się na najlepszą jakość obsługi, które nie mogą pozwolić sobie na ponoszenie zbyt wysokich wydatków. Dzięki wprowadzeniu limitów na konsultacje lekarskie określone na poziomie ich średniego wykorzystania przez pacjentów Medicover, udało nam się  zaproponować wyjątkowo atrakcyjną cenę – składka dla całej rodziny wynosi zaledwie 195 zł miesięcznie, bez względu na liczbę osób objętych opieką – mówi John Stubbington.

W ramach oferty rodzina ma zagwarantowane konsultacje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (internista, pediatra) i wizyty domowe (w sumie 4 w roku na osobę) oraz konsultacje szerokiej gamy lekarzy specjalistów (także 4 w roku na osobę). Może też korzystać z konsultacji i podstawowych zabiegów pielęgniarskich, podstawowych badań laboratoryjnych i  EKG, zabiegów ambulatoryjnych, a także szczepień przeciwko grypie. Znajdują się tu również  pomoc pogotowia ratunkowego oraz 24 godzinne telefoniczne porady medyczne Hot Line Medicover. Dodatkowo członkowie ubezpieczonej rodziny otrzymują zniżki na usługi nieobjęte zakresem pakietu, realizowane w Centrach Medicover i Szpitalu Medicover. Zostają również objęci programem „Pacjent w Centrum Opieki”, w ramach którego mogą wybrać swojego lekarza prowadzącego, a także otrzymują dostęp do bezpiecznej aplikacji internetowej Medicover OnLine, która umożliwia m.in. umawianie wizyt, zapoznanie się z wynikami badań, zadawanie pytań lekarzom po odbytej wizycie, czy też zamawianie recept.

źródło: Medicover