Przed Euro2012 warto zainwestować w pakiet ubezpieczeń mieszkania

0
995

Kupujący polisy mieszkaniowe przed Euro2012 częściej pytają o szczegóły dotyczące ochrony na wypadek kradzieży czy dewastacji. Ale dobry pakiet mieszkaniowy może też gwarantować pomoc w razie kłopotów ze zdrowiem, czy obejmować przypadki utraty np. telefonu komórkowego lub innych przedmiotów osobistych w rabunku lub kradzieży z pokoju hotelowego.

– Klienci szukający teraz ubezpieczenia nieruchomości obawiają się na przykład tego, że ktoś wybije im kamieniem szybę, czy zdewastuje ogrodzenie. Szczególnie dotyczy to posiadaczy domów z bogatą infrastrukturą na działce, eleganckim ogrodzeniem czy np. instalacjami wideofonowymi przy bramie. Ci, którzy wyjeżdżają w czasie Euro 2012 obawiają się też kradzieży z włamaniem, spodziewając się, że złodzieje będą chcieli wykorzystać zamieszanie i większe zaangażowanie policji – mówi Przemysław Makaro, dyrektor departamentu rozwoju ubezpieczeń mieszkaniowych i osobowych w WARCIE.

Dodaje, że w obu pakietach mieszkaniowych WARTY, czyli WARTA Dom+ oraz WARTA Dom Komfort +, można ubezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem, a ochrona na wypadek stłuczenia szyb z dowolnej przyczyny jest uwzględniona w podstawowym wariancie tych polis.

Dewastacja to nie problem

Przypadki dewastacji mienia są objęte standardową umową WDK+ dzięki specjalnej formule tego ubezpieczenia: od wszystkich ryzyk (all risks). W przypadku WD+ trzeba dokupić opcję dodatkową.

– W ramach ubezpieczenia od dewastacji gwarantujemy pokrycie wszelkich zniszczeń elewacji budynku, w tym np. pomalowania muru graffiti. Tym, którzy szczególnie obawiają się zniszczenia ogrodzenia czy obiektów położonych na działce polecamy WDK+ – mówi Małgorzata Michalska, menedżer produktów w WARCIE.

To jeden z najszerszych na rynku pakietów i gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie dewastacji, a nawet kradzieży zwykłej stałych elementów ogrodzenia tj. bramy, furtki, instalacji domofonowej czy wideofonowej, siłowników i napędów bram. Dodatkowo obejmuje też elementy zaliczane do tzw. małej architektury, czyli np. oświetlenie, altanę, huśtawkę dla dzieci, oczka wodne, basen, pomieszczenie na śmieci itp.

– Tu również pomalowanie sprayem jest traktowane jako zniszczenie przedmiotu ubezpieczenia – mówi Małgorzata Michalska.

Lekarz, szklarz czy ślusarz pomogą w kłopotach

W razie zbicia szyby czy dewastacji zamków w drzwiach przyda się opcja pomocy interwencyjnej w ramach assistance dodawanego do pakietów mieszkaniowych WARTY. Gwarantuje ona organizację pomocy min. szklarza czy ślusarza oraz pokrycie kosztów usługi, w tym kosztów dojazdu, robocizny czy niezbędnych materiałów.

Wspomniany pakiet assistance, zapewni również pomoc lekarza i to nie tylko w razie wypadku, ale też nagłego zachorowania. Posiadacz polisy WDK+ może liczyć na to, że WARTA zorganizuje i pokryje koszty wizyty lekarza w takich przypadkach. Co ważne, taka pomoc działa w całej Polsce i obejmuje wszystkich członków najbliższej rodziny.

– Oznacza to, że np. będąc na wakacjach czy weekendowym wyjeździe można wezwać lekarza do hotelu do chorego małżonka czy dziecka – mówi Małgorzata Michalska.

Ochrona nie tylko w mieszkaniu

Polisa mieszkaniowa może się też przydać w czasie… podróży po Polsce.

– Mamy dwa specjalne pakiety dodatkowe chroniące mienie również poza miejscem zamieszkania – mówi Przemysław Makaro.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego obejmuje przedmioty, które klienci zabierają w podróż m.in. torebki, walizki, przedmioty codziennego użytku oraz kamery, aparaty fotograficzne, laptopy czy sprzęt sportowy. Ta opcja przydaje się w sytuacji np. zniszczenia bagażu w wyniku kolizji samochodu, którym był on przewożony, kradzieży z włamaniem do pokoju hotelowego, a także rabunku, np. kamery na plaży czy w parku.

Z kolei ubezpieczenie rzeczy osobistych od rabunku (tzw. pakiet Torebka) obejmuje przedmioty codziennego użytku noszone przy sobie m.in. torebkę, teczkę, dokumenty, gotówkę, karty kredytowe, klucze do miejsca zamieszkania lub samochodu, telefony komórkowe czy zegarki. W ramach tej opcji WARTA, oprócz zwrotu pieniędzy za utracone przedmioty, pokryje m.in. koszty wymiany zamków, jeśli w wyniku rabunku stracimy klucze do mieszkania czy samochodu.

– W obu wypadkach ochrona obejmuje wszystkie osoby bliskie zamieszkujące z ubezpieczonym – podkreśla Małgorzata Michalska.

Źródło: Warta