Strona Warty wyróżniona przez ekspertów i potencjalnych klientów

0
1014

WARTA otrzymała prestiżowe Godło i Certyfikat Programu Użyteczna Strona, potwierdzające, że strona internetowa www.warta.pl spełnia najwyższe standardy pod względem użyteczności i przyjazności dla klienta.

Nowa strona WARTY została dobrze oceniona przez ekspertów i potencjalnych klientów w całym cyklu badań poprzedzającym przyznanie Godła i Certyfikatu Programu Użyteczna Strona. Szczególnie docenione zostały takie elementy jak wyszukiwanie agenta na stronie oraz sposób prezentacji produktów, szczególnie czytelne porównania różnych opcji czy wariantów prezentowane w formie tabeli.

Wyróżnienie otrzymują tylko serwisy, które uzyskają min. 80 proc. wartości Indeksu Użyteczna Strona. Punktacja zależy od oceny ekspertów oraz wyników testów przeprowadzonych wśród użytkowników portalu.

– Już na etapie przygotowywania strony zdecydowaliśmy się przystąpić do tego programu. Przeprowadzone wtedy pierwsze badanie pozwoliło nam na szybką weryfikację projektu i wyeliminowanie błędów, które utrudniłyby użytkownikom intuicyjne korzystanie z serwisu. Dzięki temu nie obawialiśmy się tak bardzo o wyniki badania prowadzonego już po uruchomieniu serwisu, choć oczywiście dreszczyk emocji pojawił się – mówi Bogusława Potacka, dyrektor departamentu marketingu i PR w TUiR WARTA.

Dodaje, że strona jest cały czas rozwijana i modyfikowana, zgodnie z wytycznymi uzyskanymi w ramach badań. W ostatnim czasie WARTA uruchomiła na przykład możliwość zgłoszenia przez internet szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych, przedsiębiorstw czy turystycznych i następstw nieszczęśliwych wypadków. Pojawiła się też możliwość zakupu polisy turystycznej przez Internet w ramach serwisu www.wartadirect.pl.

– Jej zaletą jest szybki i intuicyjny proces wyboru oferty. Natychmiastowa płatność i potwierdzenie zawarcia umowy wysyłane SMS-em i na ades e-mail, pozwala nowemu klientowi zawrzeć umowę nawet w trzy minuty. Dla tych, którzy już raz kupili u nas takie ubezpieczenie i mają już Konto Klienta, ten czas jest jeszcze krótszy – mówi Bogusława Potacka.

Źródło: Warta